Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
Vartotojų straipsniai Kauno lopšelyje-darželyje „Gandriukas“ vaikai mokomi mylėti ir saugoti gamtą
 

Kauno lopšelyje-darželyje „Gandriukas“ vaikai mokomi mylėti ir saugoti gamtą

2015-04-22
Kauno lopšelyje-darželyje „Gandriukas“ vaikai mokomi mylėti ir saugoti gamtą
Regina KULBOKIENĖ, direktorė
Kauno lopšelis-darželis „Gandriukas“
Kauno lopšelyje-darželyje „Gandriukas“ itin didelis dėmesys skiriamas vaikų sveikatos puoselėjimui, ekologiniam ugdymui.
Nuo 2015 m. kovo 1 d. įstaigos bendruomenė dalyvauja tarptautinėje edukacinėje programoje „Kubuš gamtos mylėtojų klubas“, kuria siekiama plėtoti ekologinį ir sveikatą stiprinantį ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų ugdymą. Į programos, kurios koordinatorė yra įstaigos direktorė Regina Kulbokienė, įgyvendinimą aktyviai įsitraukė 62 „Pelėdžiukų“, „Genelių“ ir „Strazdelių“ grupių vaikai ir pedagogai. Ugdomųjų veiklų metu vaikai gilina žinias apie gamtą, saugomus augalus bei gyvūnus, ugdosi pagarbą jai.
 
Kovo mėn. 3 d. ugdytiniai dalyvavo šventiniame rytmetyje „Jau pavasaris atėjo“. Vaikai šoko, dainavo, deklamavo eilėraščius, mėgdžiojo paukščių balsus, ieškojo atsakymų į auklėtojų menamas mįsles, žaidė žaidimus.
 
Atėjus pavasariui bei atšilus orui vaikai su tėvais daug laiko praleidžia ilsėdamiesi, poilsiaudami, sportuodami. Norėdami sužinoti, kur tėvai mielai praleistų laisvalaikį drauge su vaikais, pedagogai organizavo konkursą „Gražiausia vieta mūsų mikrorajone“, kuriame dalyvavo 40 šeimų. Apklausus tėvus paaiškėjo, kad mėgstamiausia poilsio vieta Eigulių mikrorajone yra Kalniečiųparkas.Surengtoje vaikų ir tėvų piešinių parodoje apie labiausiai lankomą vietą mūsų rajone atsiskleidė meniniai, kūrybiniai jų gebėjimai.
 
Kovo 20 d. visi programos dalyviai paminėjo Pasaulinę žemės dieną, kurios metu buvo pristatyti plakatai: „Išsaugokime savo namus“, „Degini žolę – paukštelį žudai“, „Man svarbi mūsų Žemė“. Ugdytiniai stebėjo pačių kartu su tėveliais pagamintų inkilų įkėlimą į medžius. Tikimės, kad nuo mažų dienų skatinami pastebėti grožį kasdieniniuose dalykuose, vaikai neužmirš šios patirties ir vėliau.
 
Ankstyvojoje vaikystėje susiformuoja pirmieji žmogaus įgūdžiai, todėl ypatingai svarbu informaciją apie atliekų tvarkymą skleisti nuo mažų dienų. Balandžio 16 d. surengėme  švaros akciją „Sutvarkykime Kalniečių parko žaidimų aikštelę“. Akcijos dalyvius pasitiko Eigulių seniūnijos aplinkos kokybės kontrolės vyr. specialistas J. Maceina, kuris vaikams pabrėžė, kad tik sveikoje ir švarioje aplinkoje vaikai gali užaugti sveiki ir stiprūs.
 
Pedagogai mokė ugdytinius rūšiuoti atliekas. Diskutuodami tarpusavyje mažieji gamtos mylėtojai sužinojo, kad atliekas rūšiuoti naudinga, nes taip saugoma gamta, mažiau atliekų patenka į sąvartynus, daiktams suteikiamas antras gyvenimas, sumažinama vandens ir oro tarša, išsaugomas miškas. Rūpintis gamta paprasta – tereikia atliekas išskirstyti į atitinkamus konteinerius.
 
Švaros akcijos metu buvo keliama vaikų savivertė, ugdytiniai didžiavosi savo pastangomis, savo gebėjimais tvarkyti aplinką, įgijo darbinių įgūdžių, žinių, suvokė, kad kiekvienas gali prisidėti prie aplinkos saugojimo ir švarinimo: juk švarioje aplinkoje žaisti smagiau ir saugiau. Artimas ryšys su gamta ugdo gerąsias vaikų savybes: užuojautą, rūpestingumą, moko saugoti gamtos grožį.