Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
Vartotojų straipsniai Kaip vaikams suprantamai perteikti advento prasmę?
 

Kaip vaikams suprantamai perteikti advento prasmę?

2016-12-23
Kaip vaikams suprantamai perteikti advento prasmę?
Algima DUKNEVIČIENĖ
Šakių r. vaikų lopšelis-darželis „Klevelis“
Vaikams patinka atidarinėti advento kalendoriaus dureles, pinti advento vainiką, degti žvakeles, puošti eglutę, žavėtis žibančiomis lemputėmis ir t.t., tačiau tikroji advento prasmė dažnai taip ir lieka nesuvokta. Todėl šiais metais nutarėme advento prasmę savo darželyje vaikams paaiškinti suprantamiau ir vaikiškiau.
Visą gruodžio mėnesį tęsėsi adventas (atėjimas) – prieškalėdinis susikaupimo, apsivalymo, viltingo laukimo, pasiruošimo laikotarpis, laukiant Kristaus atėjimo pasaulin šventės – Kalėdų. Vaikams patinka atidarinėti advento kalendoriaus dureles, pinti advento vainiką, degti žvakeles, puošti eglutę, žavėtis žibančiomis lemputėmis ir t.t., tačiau tikroji advento prasmė dažnai taip ir lieka nesuvokta. Todėl šiais metais nutarėme advento prasmę savo darželyje vaikams paaiškinti suprantamiau ir vaikiškiau.
 
Stengdamiesi suburti visą darželio bendruomenę grupėse organizavome advento vakarones. Vaikus kiekvieną dieną raginome daryti gerus darbus ir pavaizduoti juos savo piešiniuose. Šeimose vaikai su tėveliais gamino įvairiausius žaisliukus, kuriais išgražinome galeriją. Grupės pasipuošė advento kalendoriais ir vainikais. Nepamiršome ir vienišų senelių – aplankėme, eilėraščiais bei dainele pradžiuginome ir vaikų rankutėmis iškeptu pyragu pavaišinome Šakių parapijos globos namų senolius.
 
Surengėme netradicinį adventinį rytmetį „Žiemos pasaka“. Mūsų salė tapo „apsnigtu mišku“, o vaikai – įvairiais „žvėreliais“. Tarp žaliaskarių eglių tamsoje įsižiebus žibintui pasirodė Sniego karalienė ir pradėjo sekti „Žiemos pasaką“. Jai padėjo gražiosios „snaigės“, o „žvėreliai“ noriai rodė, kaip jie ruošėsi artėjančioms Kalėdoms: katinėliai išdidžiai vaikščiojo po „miško pusnis“, meškiukai trepsėjo ir šoko šokį, pelytės noriai skaičiavo ir mokė kitus žvėrelius, zuikučiai – pagal nuotaikingą dainelę prausėsi, valė dantukus...
 
 
Mūsų darželio bendruomenė noriai prisijungė prie iniciatyvos sukurti ir papuošti savo įstaigos eglutę, kuri jau puikuojasi miesto skvere sukurtame eglyne. Kalėdų eglės įžiebimo šventėje vyravo pakili nuotaika, nes buvo gera matyti ir savo rankomis pagamintą bei išpuoštą žaliaskarę.
 
Taip jaukiai ir nuoširdžiai savo darželyje išgyvenome prieškalėdinį laikotarpį.