Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
Vartotojų straipsniai Kaip patys mažiausieji „išgyveno“ adaptaciją
 

Kaip patys mažiausieji „išgyveno“ adaptaciją

2015-12-17
Susijusios temos: Vaiko ugdymas
Kaip patys mažiausieji „išgyveno“ adaptaciją
Maritana ZAVECKIENĖ
Vilniaus lopšelis-darželis „Riešutėlis“
Šiemet į Vilniaus lopšelio-darželio „Riešutėlis“ pačių mažiausiųjų grupę „Drugeliai“ susirinko mažyliai nuo 1 m. 8 mėn. iki 2 m. 4 mėn. amžiaus. Kaip mums, auklėtojoms, pavyko palengvinti mažylių pirmuosius žingsnelius darželyje?
Pirmiausia, išsikėlėme sau uždavinį sukurti mažyliams tokią aplinką ir atmosferą, kurioje jie jaustųsi saugūs, mylimi, laukiami. Vaikų nuolat laukia įdomi veikla: muzikavimas, spalvų liejimas, pasakų klausymas, klijavimas, pasivaikščiojimai lauke ar tiesiog smagus dūkimas su kitais vaikais. Mūsų tikslu tapo vaikučių minčių nukreipimas nuo jausenos, kad jį „paliko“. Juk darželyje tikrai yra ką įdomaus veikti!
 
Tuo pat metu kėlėme sau siekį: orientuojantis į vaiko visuminį tobulėjimą brandinti individualius meninius gebėjimus. Naudojome įvairias meno priemones, atsižvelgėme į vaiko individualius poreikius: jei vienam mažyliui labiau patinka klausytis dainelių, tai kitas mieliau lieja spalvas. Daugumai grupės vaikučių patinka klausytis auklėtojos sekamų ir vaidinamų pasakų („Trys paršiukai“, „Ropė“), inscenizuojamų dainelių („Raina katytė“, „Boružiuko namelis“, „Voras ir jo vaikai“).
 
Mažiesiems ugdytiniams labai patinka lieti spalvas ant šlapio popieriaus, įdomu stebėti, kaip šokinėja rankyte vedžiojamas teptukas ar tiesiog nupiešti mamą. Ir visai nesvarbu, kad ne visiems pavyksta gerai išlaikyti teptuką: menas, kuris padeda tobulėti ir augti, kuriamas visais įmanomais būdais.
 
Kartu su tėveliais smagiai dainavome ir šokome rudenėlio vakaronėje. Mažyliai smagiai jautėsi kartu su tėveliais kurdami meninę kompoziciją „Rudeniniai drugelių džiaugsmai“. Džiaugiamės, kad adaptacija praėjo lengvai ir sklandžiai.