Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
Vartotojų straipsniai Kaip mes ugdome vaikų meilę Tėvynei
 

Kaip mes ugdome vaikų meilę Tėvynei

2018-03-02
Susijusios temos: Vaiko ugdymas
Kaip mes ugdome vaikų meilę Tėvynei
Aida MAKUTĖNIENĖ
Vilniaus lopšelis-darželis „Pipiras“
Ikimokyklinukui nėra lengva paaiškinti, kodėl mes mylime Tėvynę. Vilniaus lopšelyje-darželyje „Pipiras“ vykdyto projekto „Įpink žodį į juostą“ tikslas – ugdyti vaikų tautinius, patriotinius jausmus, meilę Lietuvai, taip pat išskirtinai paminėti Lietuvos valstybės 100-metį.
Pirmiausia, savo darželio kieme pastatėme vėliavos stiebą ir jau Laisvės gynėjų dieną ant jo iškilmingai suplevėsavo trispalvė. Vasario mėnesį ruošėmės koncertui „Įpink dainą į juostą“, kurio metu vaikų ir auklėtojų lūpomis skambėjo gražiausios dainos Lietuvai. Į svečius pakvietėme keletą Vilniaus Broniaus Jonušo muzikos mokyklos mokinių bei Lietuvos operos ir baleto teatro solistę, teatro edukacinių projektų koordinatorę Sofiją Jonaitytę. Visus sužavėjo solistės atlikta lietuvių liaudies daina „Vai ko nusižvengei“ ir šiltas bendravimas su publika.
 
Priešmokyklinukų pedagogės kartu su tėvais surengė nuotraukų parodą „Mažieji lietuvaičiai“, taip pat sukūrė knygą „Piešiu Lietuvą“. Piešinių autoriai – vaikai ir jų šeimų nariai. Piešiniai buvo susegti į ugdytinės Gabrielės tėvelių, Ingos ir Donato Stasiulių, dekoruotą albumą. Minėta šeima taipogi didžiulėmis raidėmis „LIETUVA 100“ papuošė darželio salę.
 
Ikimokyklinių grupių ugdytiniai darželį išpuošė įvairiaspalvėmis popierinėmis lėlytėmis, kurias lėlytes kirpo iš žurnalų, kūrė iš kartono, popierinių servetėlių! Patys mažiausi mūsų ugdytiniai padarė savo delniukų įspaudų molio medalius. Kiekvienos grupės auklėtoja pasistengė, kad medaliai būtų dailūs, spalvoti, o svarbiausia – vaikams ilgam atminimui paliksianti nuostabi dovana.
 
 
Šiuo metu įstaigoje vykdome akciją „Įpink žodį į juostą“, kurios tikslas – vaikų, tėvų ir pedagogų sukurtų palinkėjimų juosta apjuosti mūsų darželį. Smagu, kad prie akcijos prisijungė daugiau nei pusšimtis Lietuvos darželių, susidomėjo Airijos, Egipto ir JAV lietuvių bendruomenių pedagogai. Apžiūrinėdama akcijos dalyvių juostas, kurios plaukte plaukia į mūsų įstaigą, džiaugiuosi vaikų, pedagogų bei tėvų kūrybiškumu: vienos pieštos, puoštos aplikacijomis, kitos siuvinėtos, apmegztos, puoštos pajūrio smėliu ir gintarėliais. Svarbiausia, kiekviena su savo palinkėjimu Lietuvai. O ko gi vaikai dažniausiai linki Lietuvai? Meilės, taikos, laimės ir gerų vaikų! Jeigu kitąmet prie akcijos prisijungs dar daugiau dalyvių, pamėginsime pasiekti Lietuvos rekordą!
 
Mūsų ugdytinių dar laukia renginys „Eilėraščių pynė“, kur skambės vaikų ir pedagogų deklamuojamos eilės apie Lietuvą. O vyriausieji darželinukai ir svečiai rungsis sumanioje  viktorinoje „Aš pažįstu Lietuvą“.