Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
Vartotojų straipsniai Europos vaikų draugystė atsiskleidžia jų kūriniuose
 

Europos vaikų draugystė atsiskleidžia jų kūriniuose

2015-05-29
Susijusios temos: Kūrybingumas
Europos vaikų draugystė atsiskleidžia jų kūriniuose
Vida PETRAITIENĖ, auklėtoja metodininkė
Jurbarko „Ąžuoliuko“ mokykla
Jurbarko „Ąžuoliuko“ mokyklos ikimokyklinukai dalyvauja tarptautiniame projekte „Stebuklingi vaikų darbeliai“ kartu su 125 darželių ir pradinių mokyklų vaikais  iš 14-os Europos šalių. 
Jurbarko „Ąžuoliuko“ mokykloje yra grupė – „Saulėgrąžiukai“. Ją lankantys vaikai mėgsta žaisti, bendrauti, dainuoti, šokti, bet labiausiai – kurti įvairiausius darbelius. Beveik nėra dienos, kad grupėje nebūtų piešiama, klijuojama, lipdoma, konstruojama... Auklėtojos kasryt išgirsta kažkurio mažylio klausimą: „O kokį darbelį darysime šiandien?“ Tai įpareigoja ir mus, auklėtojas, nuolat ieškoti naujų idėjų, įdėti daugiau triūso ruošiantis užsiėmimams. 
 
Kažką naujo nupiešę ar sukonstravę, vaikai džiaugiasi savo ir draugų kūryba, pagiria vieni kitus už piešinių spalvingumą, išradingumą, rengia savo darbų parodas. Šiais mokslo metais „Saulėgrąžiukai“ nusprendė savo kūriniais pasidalyti su kitų Europos šalių vaikais. Parengėme tarptautinį projektą „Stebuklingi vaikų darbeliai“ („Magic childrens crafts“), į kurį aktyviai įsitraukė 125 darželių ir pradinių mokyklų vaikai 14-oje Europos šalių. 
 
eTwinning svetainės TwinSpace erdvėje talpinome vaikų darbų nuotraukas, skaidres, vaizdo medžiagą, pasakojome apie savo laisvalaikį, žaidimus, parodas ir kitaip bendravome. Vos ne kasdien apžiūrėdavome, kokius rankdarbius internete patalpino užsienio vaikai, mokėmės vieni iš kitų.
 
Balandžio mėnesį į „Saulėgrąžiukų“ grupę ėmė plaukti siuntiniai su Europos šalių vaikų sukurtais piešiniais, plakatais, albumais, sukonstruotais žaisliukais ir padėkomis. Kiekvienas siuntinys (o jų gavome net 20!) buvo sutinkamas vaikų džiaugsmo šūksniais ir nekantravimu jį atidaryti. Buvo smagu matyti, kaip gražiai piešia mažieji lenkai, latviai, estai, rumunai, kokie nuostabūs kolektyviniai ir individualūs bendraamžių graikų, ispanų darbai, kokie spalvingi ir išradingi, dvelkiantys egzotika turkų sukurti paveikslai. Vaikai jais gėrėjosi, aptarinėjo, vartė ir net uostė... 
Baigiantis gegužei „Ąžuoliuko“ mokyklos kieme surengėme didžiulę visų gautų darbų parodą, kartu paminėdami ir eTwinning 10-ies metų sukaktį.
Prieš porą metų „Saulėgrąžiukai“ su tarptautiniu projektu „Europos šalių vaikų gimtadieniai“ („European counties childrens birthdays“) visai Europai parodė, kaip gražiai ir smagiai moka švęsti vaikų gimtadienius. Šis projektas „Ąžuoliuko“ mokyklai pelnė „Geriausios Lietuvos eTwinning mokyklos 2013“ vardą ir planšetinį kompiuterį. Šiemet europiečiams parodėme, kokie darbštūs ir išradingi yra mūsų ugdytiniai, gebantys ne tik patys džiaugtis savo kūryba, bet ir parodyti ją pasauliui. 
 
Vaikų fantazija yra begalinė. Mums, ugdytojams, belieka ją nuolat sujudinti, pabudinti. Tą ir stengiamės daryti.