Emokykla.lt
Vartotojų straipsniai „eTwinning“ projekte „Sveiki atvykę į rankdarbių mugę“ patyrėme džiugių emocijų
 

„eTwinning“ projekte „Sveiki atvykę į rankdarbių mugę“ patyrėme džiugių emocijų

2018-06-28
Susijusios temos: Tarptautiniai projektai
„eTwinning“ projekte „Sveiki atvykę į rankdarbių mugę“ patyrėme džiugių emocijų
Rasa SIMONAVIČIENĖ
Kėdainių lopšelis-darželis „Pasaka“
Praėjusiais mokslo metais Kėdainių lopšelis-darželis „Pasaka“ dalyvavo tarptautiniame „eTwinning“ projekte „Sveiki atvykę į rankdarbių mugę“ kartu su partneriais iš Vokietijos, Estijos, Kroatijos ir Lietuvos.
Projekto metu siekėme puoselėti vaikų kūrybingumą, t. y. gebėjimą pasitelkus vaizduotę kurti naujas idėjas ar naujus daiktus, ugdėme įgūdžius, padedančius vaikams spręsti kasdienes problemas, reikšti savo nuomonę.
 
Organizuojamos veiklos ugdė vaikų mąstymą, vaizduotę, lavino rankų judesius, skatino vaikų meninį augimą ir vystymąsi, suteikė vaikams galimybę mokytis ir kurti. Bendraudami su kitų šalių partneriais, vaikai sužinojo jų tradicijas, pramoko anglų kalbos.
 
Būdami komandoje, atlikdami veiklas, palaikėme vienas kitą, todėl sėkmingai įgyvendinome bendrus projekto tikslus. Visos veiklos, tokios kaip bendros dainos kūrimas ir jos atlikimas, susitikimai su draugais (tiesioginiai internetiniai tiltai, Kahoot žaidimai), pasiruošimas rankdarbių mugei ir projekto logotipo kūrimas, vyko įdomiai ir išradingai.
 
Dalyvavimas šiame projekte buvo daugiausiai motyvacijos suteikiantis ir maloniausias būdas mokyti ir mokytis: buvome šiuolaikiški, aktyvūs, besidomintys naujovėmis, žaismingi, lankstūs, atsakingi. Internetinio tilto metu sveikinome vieni kitus su Kalėdomis: dainavome dainas gimtąja ir anglų kalbomis, siuntėme laiškus-sveikinimus su savo rankdarbiais. Žaisdami žaidimą „Kahoot“, vaikai pademonstravo savo žinias, gebėjimus naudotis internetu.
 
 
Patyrėme daugybę teigiamų emocijų, ruošdami tarptautinę rankdarbių mugę – kūrėme darbelius panaudodami įvairias technikas. Kiekvienas partneris per tris mėnesius turėjo padaryti 5 darbelius. Ugdytinių paruoštų darbelių siuntimas laiškais buvo vienas iš sėkmingiausių bendrų darbų.
 
Dėmesio vertas buvo projekto logotipo kūrimas. Organizavome „Minčių lietų“, pasiekėme bendrą tikslą – aitvaras su projekto partnerių vėliavomis papuošė grupėje įrengtą informacinį projekto stendą. Dirbome, išbandydami įvairius veiklų metodus (individualiai, porose ir grupėse). Į organizuojamas veiklas įtraukėme ir ugdytinių tėvelius, močiutes (automobilių gaminimas iš antrinių žaliavų, netradiciškai papuošta Kalėdinė eglutė megztomis kojinaitėmis).
 
Projekte buvo gausu įdomių ir sudėtingų, naudingų ir kūrybingų, vertingų ir svarbių užduočių tiek vaikams, tiek ir pedagogams. Mes sėkmingai susidorojome su visomis užduotimis ir problemomis, nes visada buvome kupini ryžto, energijos, idėjų. Partnerių dalijimasis patirtimi buvo tikslingas ir naudingas, padėjęs siekti bendro tikslo, užtikrinęs organizuojamų veiklų kokybę. Dalyvaudami projekte turtėjome dvasiškai, išmokome kūrybiškai dirbti, bendrauti ir bendradarbiauti.
 
Labai džiaugiamės, kad projektas „Sveiki atvykę į Rankdarbių mugę“ buvo išrinktas 2018 m. Europos varžybų nugalėtoju. Mūsų vaikai ir pedagogai gavo sertifikatus ir dovanas iš Europos judėjimo (Vokietija) ir Vokietijos nacionalinės eTwinning paramos tarnybos.