Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
Vartotojų straipsniai Dešimt metų kartu su baseinu
 

Dešimt metų kartu su baseinu

2015-12-18
Susijusios temos: Vaiko sveikata
Dešimt metų kartu su baseinu
Neringa TUMĖNIENĖ
Anykščių lopšelis-darželis „Žilvitis“
Dar 2005 m. Anykščių lopšelyje-darželyje „Žilvitis“ sumanėme ir pradėjome vykdyti projektą „Taisyklingos laikysenos ugdymas. Plaukimas“. Šį projektą įgyvendiname jau dešimti metai.
Labai nedrąsiai žengėme pirmuosius žingsnius. Buvo daug abejonių, klausimų: ar vaikų tėveliai patikės mūsų idėja, kaip mums, šioje srityje nepatyrusiems, seksis, ar mes sugebėsime tinkamai įvykdyti visas projekto veiklas ir kt.?
 
Įgyvendindami projekto idėją, kiekvienais mokslo metais, sistemingai pirkome priemones taisyklingos laikysenos ugdymui, jas naudojome organizuodami judriąją veiklą, nuolatos su vaikais kalbėjome, diskutavome apie sveiką gyvenimo būdą, dalyvavome plaukimo treniruotėse, organizavome sportinius renginius su vaikais ir jų tėveliais ir kt. Labai smagu, kad įgyvendinant projektą pavyko sutikti tiek daug mūsų idėją palaikančių žmonių.
 
Šio projekto tikslas – plaukimo treniruočių ir judrios veiklos metu ugdyti priešmokyklinio amžiaus vaikų taisyklingos laikysenos, saugaus elgesio kelyje, savikontrolės ir bendravimo įgūdžius. Per 10 metų plaukimo treniruotėse dalyvavo 267 Anykščių lopšelio-darželio „Žilvitis“ priešmokyklinio amžiaus vaikai (146 berniukai ir 121 mergaitė).
 
Prisiminę plaukimo treniruočių akimirkas, dar kartą įsitikiname, kad nerimas, užsispyrimas, pastangos buvo neveltui. Kiekviena priešmokyklinukų karta lankydavo 12 užsiėmimų per metus. Jau įpusėjus treniruočių užsiėmimams, pastebėdavome akivaizdžią projekto naudą vaikams. 
 
Beveik95 proc. vaikų išmoko plaukti, įgijo įgūdžių, kaip reikia elgtis vandenyje, kelyje; pagerėjo jų laikysena;vaikai patyrė džiugių emocijų. Vaikai nugalėjo baimę vandeniui; tobulėjo jų socializacijos kompetencija: vaikai tapo savarankiškesni, patobulėjo savitarnos įgūdžiai, tapo atidesni gatvėje, ugdėsi atsakomybę už savo daiktus, save, draugą ir kt.
 
Sunkiausia buvo ugdyti vaikų atsakomybę už savo daiktus ir per trumpą laiką išdžiovinti gražius ir ilgus mergaičių plaukus...
 
Mūsų darželio pedagogų nuomone, jei tik mieste yra galimybė, plaukimo treniruotės turėtų būti privalomos visiems Lietuvos priešmokyklinukams. Siūlome šia veikla susidomėti ir kitų ikimokyklinių įstaigų pedagogams, nes mūsų patirtis sako, kad šešiamečių vaikų amžius yra tinkamas mokytis plaukti, o vaikų socializacija pranoksta lūkesčius.