Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
Vartotojų straipsniai Dėmesys gabiems vaikams ir skaitymui Jonučių darželyje
 

Dėmesys gabiems vaikams ir skaitymui Jonučių darželyje

2019-06-17
Dėmesys gabiems vaikams ir skaitymui Jonučių darželyje
Jurgita ŠLIUMBIENĖ
Kauno r. Jonučių darželis
Mokslo metų eigoje siekiau pastebėti ir atskleisti savo ugdytinių pomėgius ir gebėjimus, „gaudžiau“ kiekvieną užsidegimo liepsnelę vaikų akyse. Džiaugiuosi, kad tai pavyko.
Atėjus šiltam pavasariui Kauno r. Jonučių darželyje vyko pramoginis renginys „Aš galiu, aš moku“ kartu su kaimyninio Kauno r. Garliavos lopšelio-darželio „Eglutė“ priešmokyklinio amžiaus vaikais.
 
Mokslo metų eigoje siekiau pastebėti ir atskleisti savo ugdytinių pomėgius ir gebėjimus, „gaudžiau“ kiekvieną užsidegimo liepsnelę vaikų akyse. Džiaugiuosi, kad tai pavyko.
 
Netradicinio renginio metu darželio bendruomenei ir jaunesniųjų amžiaus grupių draugams priešmokyklinukai pademonstravo anglų kalbos gebėjimus, karate elementus, ne vieną nustebino gimnastės ir balerinos pasirodymai. Tiek svečiai, tiek dalyviai patyrė daug gražių emocijų, naujų potyrių.
 
Šias mokslo metais su priešmokyklinukais ir jų tėvais vykdžiau projektą „Augu skaitydamas“. Projekto metu siekiau ugdyti vaikų norą skaityti, skaitinau pagarbą ir meilę knygai, lietuvių literatūros kūriniams, plėtojau ir turtinau vaikų žodyną, ugdžiau teigiamas emocijas, skatinau tėvus skaitytivaikams.
 
Vaikai ir jų tėvai noriai dalyvavo projekto veiklose: tėvai skaitė vaikams tinkamai parinktas knygas ar literatūros kūrinius, vaikai kūrė knygeles, jas pristatė grupės draugams, surengė knygelių parodą.
 
Taip pat į grupę pasikvietėme poetę Zitą Gaižauskaitę. Vaikai klausėsi poetės eilėraščių. Aktyviai dalyvavome akcijoje „Užkrėsk gerumu“ – įkūrėme knygų bibliotekėlę.
 
Projekto metu vaikai kartu sekdami pasakas daugelį jų išmoko, vėliau jas net inscenizavo ir parodė draugams.
 
Priešmokyklinukai itin susidomėjo knyga „Mažasis princas“. Šios knygos ištraukas teko skaityti po kelis kartus. Ypatingai vaikams patiko ištrauka „Atsisveikinimas su Rože“.
 
Vaizdinė priemonė „Medis su lapais iš spalvoto popieriaus“ padėjo sėkmingiau bendradarbiauti su tėvais ir siekti šio projekto tikslų. Tėvai aktyviai skaitė knygas vaikams ir fiksavo perskaitytų knygų pavadinimus. 
 
Veikloms rinkausi skirtingus ugdymo metodus ir būdus: individuali veikla, veikla grupelėse, veikla su tėvais, bendra veikla, taip pat skatinau dalyvius natūraliai įsitraukti į projektą.