Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
Vartotojų straipsniai Delfinų terapijos tikslas – padėti vaikui
 

Delfinų terapijos tikslas – padėti vaikui

2015-11-11
Susijusios temos: Specialieji poreikiai
Delfinų terapijos tikslas – padėti vaikui
Brigita BALČIAUSKAITĖ
Klaipėdos lopšelis-darželis „Versmė“
Spalio 29 d. Klaipėdos lopšelio-darželio „Versmė“ pedagogai lankėsi Klaipėdos jūrų muziejaus Delfinų terapijos centre ir susipažino su jo veikla.
Klaipėdos jūrų muziejaus Delfinų terapijos centro vedėja dr. Brigita Kreivinienė pristatė centro veiklą. Delfinų terapijos centro specialistai dirba taikydami pasaulyje pripažintas ir realius rezultatus duodančias metodikas. Birželio mėnesį startavo didžiausias Erasmus+ programos Lietuvoje finansuojamas projektas „Dolphin – Delfinų terapijos centro darbuotojų žinių ir įgūdžių ugdymas“. Projekto metu terapijos centro darbuotojai dalyvavo mokymuose ir įgijo specifinių žinių ir įgūdžių. Penki specialistai studijavo pasaulyje plačiai taikomas metodikas: Watsu / Tantsu, Šerbornė, Sensorinės integracijos, TEAACH ir OIVA, kurios padeda plėtoti neverbalinį bendravimą, gerinti psichoemocinę būklę. Atlikti moksliniai tyrimai rodo, kad taikant šias metodikas žymiai pagerėja žmonių su negalia gyvenimo kokybė, jų prisitaikymas visuomenėje.
 
Delfinų terapijos programą vaikui sudaro 10 seansų: 5 dienos po 30 min bendravimo su delfinais, dviejų dienų pertrauka ir vėl 5 dienos su delfinais. Yra įrengti trys skirtingi baseinai, pritaikyti pagal dalyvių fizinę būklę. Su vaiko šeima dirba visa komanda: delfinų treneris, socialinis darbuotojas, psichologas, kineziterapeutas. Vyksta dailės, muzikos terapijos užsiėmimai. Pojūčiai lavinami sensorinės integracijos kambaryje. Į reabilitacijos procesą įtraukiama visa šeima. Šeimoms skirti specialūs poilsio kambariai. Tėvai gali tarpusavyje bendrauti, dalytis patirtimi.
 
Delfinų terapija nėra gydymo alternatyva. Tai veiksminga reabilitacinė programa, priskiriama papildomiems gydymo metodams. Ji taikoma fizinę, protinę negalią turintiems žmonėms, taip pat sergantiems neurologinėmis ligomis, patyrusiems psichoemocines traumas ir padeda šiems žmonėms geriau jaustis, gerina pažinimo ir socializacijos įgūdžius.   
 
Klaipėdos lopšelyje-darželyje „Versmė“ ugdomi vaikai, turintys didelių specialiųjų ugdymosi poreikių, patiriantys ugdymosi, bendravimo ar kitokių sunkumų. Delfinų terapijos centre gauta informacija pasidalijome su ugdytinių tėvais. Tikimės, kad bendros vaikų, tėvų ir specialistų pastangos padės vaikams, turintiems specialiųjų ugdymosi poreikių, atskleisti savo gebėjimus, pagerins jų socializacijos įgūdžius.
Nuotraukos Alfonso Mažūno