Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
Vartotojų straipsniai Dalyvavimas projekte „Gėlės gyvenimas nuo sėklos iki žiedo“ buvo smagus ir prasmingas
 

Dalyvavimas projekte „Gėlės gyvenimas nuo sėklos iki žiedo“ buvo smagus ir prasmingas

2017-11-16
Susijusios temos: Vaiko ugdymas
Dalyvavimas projekte „Gėlės gyvenimas nuo sėklos iki žiedo“ buvo smagus ir prasmingas
Irena ŠĖGŽDIENĖ
Klaipėdos lopšelis-darželis „Versmė“
Dalyvaudami projekte „Gėlės gyvenimas nuo sėklos iki žiedo“ vaikai įgijo praktinės patirties apie augalų auginimą, jų priežiūrą ir grožį, mokėsi mylėti ir saugoti tai, kas gyva.
Klaipėdos lopšelis-darželis „Versmė“ dalyvauja eTwinning projektinėje veikloje. Nuo š.m. balandžio iki lapkričio vykdėme projektą „Gėlės gyvenimas nuo sėklos iki žiedo“, kuriam vadovavo Kauno menų darželio „Etiudas“ auklėtoja metodininkė Aušra Rašytinienė.
 
Projekto metu atlikome daug įvairių darbų: kūrėme įstaigos logotipą, sėjome, sodinome, prižiūrėjome gėles, atlikome įvairius eksperimentus, gaminome priemones gėlės sandarai pažinti, dalyvavome kuriant bendrą projekto iliustruotą pasaką „Trys sėklelės“, pristatėme vaikų kūrybinius darbus. Visą šią medžiagą viešinome eTwinning projekto žurnale.
 
Dalyvavimas projekte „Gėlės gyvenimas nuo sėklos iki žiedo“ mums buvo ne tik smagus, bet ir prasmingas. Jį vykdant mus siejo bendra veikla, draugystė ir bendradarbiavimas. Draugiškai dirbome kartu gamindami vazonus įvairiems augalams ir gėlėms sodinti, mokėmės paruošti žemę augalų sodinimui, tyrinėjome įvairias sėklytes, kurias sodinome į paruoštą žemę. Besimokydami prižiūrėti įvairius augalus, gėles, vaikai stebėjo, fiksavo augimo pokyčius, juos lygino. Augalų auginimas ir priežiūra vaikams tapo patraukliu užsiėmimu.
 
Atlikti bandymai su augalais padėjo vaikams suvokti su augimu susijusius procesus: auga, kvėpuoja, geria vandenį. Persodindami gėlių daigelius į pasigamintus savaiminio drėkinimo indelius, vaikai suvokė erdvės ir nuolatinės drėgmės reikšmę augalui.
 
 
Organizavome akciją „Papuoškime darželį gėlėmis“, kurioje dalyvavo visos įstaigos darbuotojai ir vaikai. Grupėse užaugintomis gėlėmis puošėme savo darželio teritoriją. Vaikai mokėsi taisyklingai sodinti ir prižiūrėti gėles.
 
Auginome ne tik gėles, bet ir daržoves. Grupių palangės džiugino akį augalų įvairove, sukrautais ir pražydusiais žiedais, besimezgančiais vaisiais. Vaikai turėjo galimybę stebėti, kaip žydi augalai, užmezga vaisius, kaip juos brandina.
 
Tyrinėjome žydinčias pievoje ir darželio teritorijoje gėles. Atlikome įvairius bandymus su gėlėmis. Vaikai sužinojo apie gėlių žiedų dažančias savybes. Projekto metu atlikome daug kūrybinių darbų.
 
Lankėmės Klaipėdos universiteto botanikos sode. Šiame įvairių augalų ir gėlių pasaulyje vaikai ieškojo gražiausių gėlių, jas apžiūrinėjo, uostė, lietė ir matavo, rinko įspūdingiausią gėlę. Vaizdus iš šio apsilankymo galite pamatyti čia.
 
Dalyvaudami projekte „Gėlės gyvenimas nuo sėklos iki žiedo“ vaikai įgijo praktinės patirties apie augalų auginimą, jų priežiūrą ir grožį, mokėsi mylėti ir saugoti tai, kas gyva.
 
Visa eTwinning projekto „Gėlės gyvenimas nuo sėklos iki žiedo“ veikla atsispindi elektroninėje knygutėje, kurią galima pamatyti čia.