Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
 

,,Gamta vaikui – vaikas gamtai“

2024-04-28
,,Gamta vaikui – vaikas gamtai“

Šių metų balandžio 23 d. Vilniaus m. lopšelis-darželis „Žiburėlis“ organizavo respublikinę ikimokyklinio ugdymo įstaigų metodinę-praktinę konferenciją ,,Gamta vaikui – vaikas gamtai“. Konferencija surengta nuotoliniu būdu, ją išklausė daugiau kaip šimtas dalyvių iš įvairių Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigų.

Konferencijos dalyvius pasveikino lopšelio-darželio „Žiburėlis“ direktorė Giedrė Rugevičiūtė ir glaustai įvedė į temą doc. Sigita Burvytė VDU Švietimo akademijos dėstytoja, tėvų ir pedagogų konsultantė vaikų ugdymo klausimais.

Gamta ‒ neatskiriama žmogaus dalis. Viskas tarpusavyje susiję: tai kas nutinka viename žemės kampe, turi atgarsių kitame. Gamtamokslinis, aplinkosauginis ugdymas tampa vis aktualesnis ir svarbesnis mūsų planetai ir žmogui. Gamta – nuostabi, gyva laboratorija, kur vaikai nuolat nustebinami atradimų, tyrinėjimų, eksperimentų. Ugdytiniai mokosi sustoti, stebėti, atrasti, pažinti, lyginti, matuoti, rūšiuoti, reflektuoti, pristatyti. Tai išskirtinis saviugdos, pažinimo, mokymosi, kūrybiškumo, atsakomybės kelias. Mūsų žemė dejuoja, siunčia ligų signalus: didėja oro, vandens, žemės tarša, nyksta gyvūnai, augalai. Ką darysime? Mažais žingsneliais judėsime link tvaraus gyvenimo būdo: nešiukšlinsime ir rūšiuosime, judėsime ir sportuosime, stebėsime ir gėrėsimės, saugosime ir mokysimės vis geriau suprasti gamtos pasaulį.

Konferencijoje buvo dvylika pranešimų apie įvairias vaikų patirtis gamtoje, jų domėjimąsi augalija ir gyvūnija bei gamtos reiškiniais. Mokytojai dalinosi metodinėmis priemonėmis, idėjomis, patirtimis apie tvarumą, tyrinėjimą, maisto tausojimą, pieno kelią,