Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
 

Inga

2023-06-14
Inga

Gegužės 22-28 dienomis Mažeikių lopšelio-darželio „Eglutė“ pedagogės dalyvavo tarptautinio Erasmus+ projekto „Protect Nature, Nature is My Future“ mobilumo veiklose Turkijoje. Projekto partneriai Kardelen Anaokulu (Kocaeli/Izmit) svetingai sutiko projekto dalyvius iš Lietuvos, Italijos ir Ispanijos.

Projekto dalyviams buvo pristatyta Kardelen Anaokulu įstaigos veikla: įstaigą lanko 3-5 m. vaikai, joje veikia penkios grupės, kurias lanko apie 200 vaikų.

Veiklų metu buvo pristatytas turkų moderuojamas antrasis projekto modulis „Practice garden“ („Praktikuojame sodą“). Partneriai pristatė pamokų planus, pasidalijo įvykdytų veiklų vaizdo medžiaga ir gerąja patirtimi. Stebėtuose užsiėmimuose projekto dalyviai stebėjo, kaip plėtojamos aplinkosauginės temos, kai vaikai įtraukti į dialogišką procesą, ieškant geriausių sprendimo būdų saugant gamtos išteklius.

Darbinė veikla neapsiribojo veiklomis patalpose – partneriai projekto dalyvius kartu su Kardelen Anaokulu ugdytiniais vyko autobusu į mišką, kuriame, kaip jie pasakojo, su vaikais lankosi kartą per savaitę. Miške vaikai turi galimybę nusiraminti, įsiklausyti į miško garsus, žaisti, stebėti gamtą, gyvūnus bei dalyvauti prasmingose mokytojų pasiūlytose veiklose. Tokiose veiklose pavyksta geriau vertinti mus supantį pasaulį, nagrinėti aktualius klausimus, valdyti santykių kūrimą ir mokymąsi natūralioje aplinkoje skirtingais metų laikais.

Kelionės metu stebino turkų svetingumas – dalyvius vaišino namuose ruoštu tradiciniu maistu, saldumynais, o kavinėse ragautas maistas leido bent šiek tiek susipažinti su labai turtinga Turkijos virtuve.

Savaitė Turkijoje pralėkė kaip kelios akimirkos. Į sertifikatų teikimo ceremoniją sugužėjo visa Kardelen Anaokulu mokyklos bendruomenė, grojo autentiška muzika, projekto dalyviai buvo vaišinami ten pat paruoštu maistu.

Ceremonijos metu Kardelen Anaokulu ikimokyklinės įstaigos vadovas Murat Karakaya džiaugėsi, kad ir jo vadovaujama įstaiga, ir kitos partnerių mokyklos dalyvauja projekte, kurio tikslas – rūpintis gamtos tausojimu ir išsaugojimu. M. Karakaya pabrėžė, kaip svarbu ugdyti vaikų meilę ir pagarbą gamtai šiuolaikiniame technologijų pasaulyje.

Mobilumo veiklose dalyvavusioms Mažeikių lopšelio-darželio „Eglutė“ pedagogėms kelionė į Turkiją paliko neišdildomą įspūdį – nuo nesibaigiančio turkų vaišingumo; nuo skirtumų ugdymo sistemose iki tokių pat laimingų vaikų veidų; nuo užsimezgusių draugysčių su partneriais iš kitų valstybių iki susikalbėjimo net nemokant užsienio kalbos. „Protect Nature, Nature is my future“– tai ne tik projekto bendraminčių puoselėjamų vertybių sklaida, bet ir kasdienio gyvenimo būdas. Smagu mokytis kartu, tobulėti ir skatinti tvarias iniciatyvas.