Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
 

Mūsų „Atrastukai“.

2023-02-09
Mūsų „Atrastukai“.

Manau visi sutiksime, kad ikimokyklinukų atminties gerinimas yra viena iš svarbesnių bei sunkesnių ikimokyklinio ugdymo pedagogo užduočių. Įvairių šalių ugdymo ekspertai pabrėžia, kad ikimokyklinio amžiaus vaikai su gerais atminties gabumais mokykloje pasiekia geresnių rezultatų, nei vaikai, kurių atminties gebėjimai nebuvo lavinami prieš pradedant lankyti mokyklą. Tačiau šioje vietoje aš, kaip manau ir daugelis kolegų, susiduriame su klausimu: kaip įtraukti vaikus į atmintį lavinantį procesą taip, kad jiems tai būtų įdomu?

Man šią užduotį įveikti padeda „Atrastukai“. Norėčiau plačiau papasakoti apie šį žaidimą, gal kam nors iš kolegų bus aktualu. Iš esmės „Atrastukai“ - tai „Piratų lobių ieškojimo“, „Pasaulio pažinimo“ bei „Aplinkos įsiminimo“ kombinacija. Savo „Atrastukus“ dažniausiai skirstau į dvi grupes: augalai bei paukščiai ir objektai. Žinoma, galima kurti įvairias grupes, priklausomai nuo jūsų fantazijos. Parengti „Atrastukų“ žemėlapį galima naudojant juodai-baltas darželio teritorijoje augančių augalų, medžių, žolelių bei galimai gyvenančių laukinių paukščių nuotraukas ar iš tam tikru rakursu nufotografuotų juodai-baltų darželio teritorijoje esančių objektų nuotraukų. Taip pat, siekiant sudaryti įdomią paieškos kombinaciją, naudojami ir piešti paveikslėliai, figūros ir ženklai. Žinoma, tokių „Atrastukų“ randu ir interneto platybėse, kuriuos taip pat panaudoju, jei tik jie tinka mūsų darželio aplinkai. Internete daug „Atrastukų“, kuriuos vaikai gali atlikti būdami grupėje, jie mus gelbsti, kai negalime išeiti į kiemą, dėl nepalankių oro sąlygų.

Dažniausiai stengiuosi „Atrastukų“ paieškas atlikti gryname ore, taip skatinant vaikų tyrinėtojų smalsumą bei stiprinant orientavimosi atviroje aplinkoje įgūdžius. Prieš išeinant į lauką, kiekvienam vaikui duodu po lapą su atspausdintais „Atradimo“ reikalaujančiais paveikslėliais. Išėję į lauką, vaikai gauna užduotį surasti visus lapuose pavaizduotus paveikslėlius pagal eiliškumą, o tą padarius, pažymėti radinius varnele. Vaikai visada įnirtingai puola ieškoti „Atrastukų“. Suradę visus „Atrastukus“ vaikai turi pakartoti kiekvieno „Atrastuko“ pavadinimą ir aptarti juodai-balto paveiksliuko bei realaus jo atitikmens panašumus ir skirtumus.

Tuo atveju, jei reikia surasti objektinius „Atrastukus“, vaikai turi parodyti tikslų rakursą iš kurio buvo padaryta jų žemėlapiuose pavaizduota juodai-balta nuotrauka.