Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
 

Mūsų pokalbiai su katinu

2022-04-06
Mūsų pokalbiai su katinu

Mūsų pokalbiai su katinu. Kaip kniaukia katinas? Kur mėgsta slėptis? Kas girdėjote kalbant kitataučius? Pažintis su kitų tautų tekstais, „kitokiomis“ raidėmis, skirtingą šilumą skleidžiančiomis raidėmis, ritmu ir daug kitų įdomių dalykų skatinant vaikų kalbą.

Atrodo tiek skirtingų minčių, tiek skirtingų idėjų ir galimybių, o kartu ir juose pasinėrusių pedagogų, vaikų. Tai veiklos kitaip, per kitokią paiešką, kitokius atradimus, per žaidimą ir proaktyvų pedagogo vaidmenį. Per didelį norą matyti džiaugsmą vaikų akyse. 2022 m. kovo mėn. Šiaulių Petro Avižonio ugdymo centras su socialiniais partneriais Šiaulių lopšeliu-darželiu „Bitė“ bei Šiaulių r. Kuršėnų lopšeliu-darželiu „Eglutė“ įgyvendino projektą „Kalbos ir knygos savaitė“. Įsitraukė 27 ikimokyklinio ir neformalaus ugdymo (muzikos) mokytojai, pagalbos vaikui specialistai.

Projekto veiklos orientuotos į ikimokyklinio ugdymo rekomendacijų rinkinio „Žaismė ir atradimai“ knygeles „Kalbos spintelė“ ir „Kalbos gelmė“. Daugeliui šie rinkiniai ir juose skleidžiamos idėjos dar nauja, kai kas jau bandėme jų įgyvendinimą. Burdamiesi kartu į projektą stengiamės suprasti, kad tai nėra tik dar viena knygelė su gražiomis veiklų idėjomis – tai naujas veiklos organizavimo supratimas.

Kolegės pasidalino savo įgyvendintomis veiklomis, įžvalgomis kaip sekėsi, kokios buvo vaikų reakcijos. Iš viso įgyvendintos 23 veiklos, kurias kolegės pristatė uždaroje FB grupėje. Tai „Pirmųjų žodžių teatras“ ir „Mažųjų režisierių“ su 1–3 m. vaikais. „Lėtas knygos skaitymas“, „Raidžių ritminė muzika“, „Šiltos ir šaltos raidės“, „Bežodis begarsis filmas“ išbandyta su