Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
 

Sniego senį pastatysiu

2021-02-25
Sniego senį pastatysiu

Sniego senį pastatysiu

Daiva Pranaitienė

Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo mokytoja – metodininkė

Jurgita Valickienė

Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo mokytoja – metodininkė

Agnė Lukoševičienė

Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo mokytoja

Kūrybiškumas– tai žmonių gebėjimų visuma, kurių dėka jie gali kurti naujas idėjas bei daryti unikalius sprendimus. Todėl šių metų vasario mėnesį Panevėžio miesto lopšelio – darželio ,,Vyturėlis” pedagogės: D. Pranaitienė, J. Valickienė, A. Lukoševičienė organizavo respublikinį virtualų meninės raiškos projektą ,,Sniego senį pastatysiu”. Šis projektas skirtas lavinti vaikų kūrybiškumą, panaudojant įvairias medžiagas.

Projekto tikslas – kuriant erdvinius objektus iš antrinių žaliavų, ugdyti ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų meninę raišką bei kūrybinius gebėjimus.Į kvietimą dalyvauti projekte atsiliepė ir savo veiklų koliažais pasidalino iš įvairių miestų, rajonų ikimokyklinio ugdymo įstaigų pedagogės. Labai džiaugiamės ne tik dalyvių gausa, bet ir darbų įvairove.

Tai kaip lipdysime Sniego senius ir senes? Juk tai pati gražiausia ir mieliausia vaikų veikla žiemą. O kas pasakė, kad sniego senis negali būti kitoks, o tik iš sniego? Juk galima sniego senį padaryti ir be sniego - iš popieriaus, plastiko, medžio, vatos, folijos.

Projekto veiklų metu pedagogai kvietė vaikus draugauti su Sniego seniais: lipdyti iš sniego ir juos originaliai papuošti – panaudojant šaliką, diržą, skrybėlę, o gal ir puodą. Kad nesušaltų speiguotą naktį, užvilko paltą. Vaikai klausėsi pasakų, eilėraštukų, dainelių apie besmegenius, žaidė žaidimus, skaičiavo, lygino, matavo. Kitų veiklų metu vaikai kartu su pedagogais kūrė sniego senius iš įvairių medžiagų. Atrodo, jau nereikalingi tualetinio popieriaus ritinėliai, plastikiniai buteliai, jogurtų indeliai, plastikinės stiklinaitės, spalvotas popierius ,medžiagos skiautelės, balionai, gamtinė medžiaga gali virsti gražiais sniego seniais.

Ugdytinių tėvai taip pat įsitraukė į veiklas, kartu su vaikais siuvo besmegenius iš medžiagos, mezgė, konstravo iš plastikinių stiklinaičių, vėlė iš vilnos, lipdė iš laikraščių ir kitokio popieriaus.

Šio projekto veiklų metų vaikai aktyviai ir kūrybiškai praleido laiką, įgyvendino daugelį STEAM idėjų.

Mums labai smagu, kad vaikai, tėvai ir pedagogai iniciatyvūs ir kūrybingi.

Dėkojame visiems dalyvavusiems respublikinės meninės raiškos projekte ,,Sniego senį pastatysiu”.