Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
 

Žiemos atradimai

2021-01-25
Žiemos atradimai

Milda Kvederaitė vyresnioji auklėtoja,

Vilniaus Privati gimnazija.

Kaip smagu sulaukti tikros žiemos! Pusnys, sniegas, rogės, čiuožinėjimas nuo kalnų… Linksmybės lauke su vaikais tikrai džiugina. Tuo nusprendėme pasinaudoti ir mes, Vilniaus Privačios Gimnazijos „Saulutės“ grupės vaikai su auklėtojomis.

Iš tikrųjų, kiek daug veiklų galima atlikti naudojant sniegą- aptarti sniego spalvą, išsiaiškinti, kaip jis susidaro, į ką jis pavirsta, kai ištirpsta, dažyti, liesti, eksperimentuoti su sniegu. Taip žaidėme su vaikais visą savaitę.

Pirmadienį ir antradienį nusprendėme apžiūrėti sniegą iš arčiau – atsinešėme jį į grupę ir dalinomės įspūdžiais. Kokia to sniego spalva? Ar jis labai šaltas, o gal šiltas? Vaikai labai džiaugėsi galėdami žaisti su juo. Stebėjome į ką sniegas pavirsta, kai ima tirpti.

Trečiadienį ir ketvirtadienį dažėme sniegą dažais ir „kepėme“ sniego pyragus. Vaikai stebėjosi, kad sniegas pakeičia spalvą ir iš balto tampa įvairiaspalviu, o kai šis ištirpsta – vanduo lieka spalvotas. Ar žinojote, kad „kepti“ galima ne tik smėlio pyragus? Tai išbandėme ir mes. Įdėjome sniegą į formeles ir stebėjome, kokios formos „pyragu“ jis virsta – buvo tikrai labai įdomu!

O kodėl gi patiems nepasigaminti sniego?! Ši veikla vaikučius itin įtraukė. Sniegą gaminome iš sodos ir plaukų balzamo. Neįtikėtina, tačiau sniego gniūžtes, besmegenius ir kitus šaunius dalykus mums tikrai pavyko padaryti patiems.

Visa savaitė buvo kupina malonių įspūdžių, atradimų ir eksperimentų. Vaikai norėjo veiklas kartoti dar ir dar kartą. Džiaukimės sniegu kuo ilgiau!