Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
Vartotojų naujienos Žiemos pabaiga – kupina gerų įspūdžių
 

Žiemos pabaiga – kupina gerų įspūdžių

2017-02-25
Žiemos pabaiga – kupina gerų įspūdžių
 
Virginija KLIMAVIČIENĖ
Vilniaus sav. Grigiškių lopšelis-darželis „Lokiuko giraitė“
 
Artėjant Lietuvos 100-osioms valstybės atkūrimo metinėms Grigiškių lopšelio-darželio „Lokiuko giraitė“ bendruomenė stengiasi linksmai ir išradingai paminėti Lietuvos šventes: triukšmingai atšventėme Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, neužmiršome, kad vasaris – sveikatingumo mėnuo, o ne už kalnų ir Kaziuko mugė.
 
Akcija „Vasario 16-osios žiedai“ ir viktorina „Aš tikrai myliu Lietuvą“
 
Pasitinkant Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, ugdytinių rankomis pagamintais trispalviais žiedais „pražydo“ medelis darželio kieme. Vaikai su auklėtojomis dainavo lietuvių liaudies dainas, skyrė gražiausias eiles mylimam kraštui. Kitą dieną priešmokyklinių grupių vaikai ir jų pedagogai dalyvavo viktorinoje „Aš tikrai myliu Lietuvą“. Iškilmingai sugiedotas Lietuvos himnas skelbė renginio pradžią, kurio metu vyravo pakili nuotaika. Vaikai entuziastingai atsakinėjo į klausimus apie šalį, kurioje gyvena (Lietuvos valstybės simboliai, Lietuvos himno autorius, šalies vėliavos spalvų reikšmė, Lietuvos etnografiniai regionai, tautiniai kostiumai, kaimynai, didieji miestai, gyvūnai, paukščiai ir kt.). Viktorinos metu buvo rodoma vaizdinė medžiaga „Neregėta Lietuva“, „Lietuvos žymios vietos ir objektai“, „Tautinis kostiumas“, renkama dėlionė „Mano darželio herbas“. Viktorinos „palaikymo komisija“ ne tik skaičiavo komandų pelnytus taškus, apibendrino ir suvedė rezultatus, bet kartu su vaikais dainavo patriotiškas dainas, nuotaikingai šoko pagal Marijono Mikutavičiaus dainą „Aš tikrai myliu Lietuvą!“. Šio renginio metu vaikai pagilino žinias apie Lietuvą ir dar daug naujo sužinojo.
 
Futboliuko turnyras
 
Vasario 17 d. prasidėjo sporto šventė, skirta sveikatingumo mėnesiui ir aišku, Lietuvos valstybinei šventei paminėti. „Futboliukas“ jau ne vienerius metus užkariauja vaikų širdis ir praturtina jų gyvenimą darželyje – jis tampa dar įdomesnis, judresnis ir sveikesnis!
 
Futboliuko turnyre 4x4 sėkmingai varžėsi 5–7 m. vaikų komandos. Geros emocijos liejosi per kraštus! Ryžtingos ir skambios komandų prisistatymo skanduotės, apšilimo mankšta skambant lietuvių liaudies dainai „Ant kalno mūrai“, linksmosios estafetės ir, aišku, veržlios ir energingos futbolo varžybos, kurioms vaikus ypač pakiliai ir entuziastingai nuteikė ekrane rodomų geriausių šių dienų pasaulio futbolininkų gražiausių įvarčių vaizdo įrašai. Varžyboms teisėjavo buvęs darželio auklėtinis, dabar sėkmingai žaidžiantis futbolo klube „Žalgirietis“.
 
„Nugalėjo draugystė!“ – džiaugėsi vaikai varžyboms pasibaigus. „Lietuvos pilieti, jei sportuosi – būsi sveikas!“– šiuo šūkiu ir bendra draugiška nuotrauka baigėsi sporto šventė. Komandos nugalėtojos buvo apdovanotos taurėmis, visi šventės dalyviai – organizatorių paruoštais medaliais, diplomais, lipdukais, futbolo kamuoliais, kuriuos darželis gavo dalyvaudamas Lietuvos futbolo federacijos (LFF) vykdomoje futbolo vystymo programoje „Užauginkime Ronaldo Lietuvai“.
 
Svečiuose – valstybinis dainų ir šokių ansamblis „Lietuva“
 
Užbaigdamas Vasario 16-ąjai skirtus renginius, vasario 20 d. darželyje pasirodė valstybinis dainų ir šokių ansamblis „Lietuva“ su teatralizuota edukacine programa vaikams „Kermošius“. Kas galėjo tikėtis, kad mūsų daugiakultūrinį kampelį aplankys žymusis ansamblis „Lietuva“? Džiaugsmui nebuvo ribų! Į salę sugužėjo visa darželio bendruomenė. 35 šokėjų grupė, choristai, liaudies instrumentų orkestras darželyje surengė tikrą lietuvišką kermošių – džiaugsmingą, trankų, smagų, nenuspėjamą.
 
Programos vedėjo Kazio ir artistų vaidinimai, mįslės, kvailiojimai, smagi liaudiška muzika, dainos, šokiai abejingų salėje nepaliko. Delnais plojom, kojas kilojom, ašarą iš džiaugsmo ir grožio braukėm, o skudučių, birbynių, kanklių skambesio pasiklausę dar ne vieną dieną vaikščiojom dainuodami... Vaikų mamytės ir močiutės prikepė pyragų, meduolių ir šiaip visokiausių gardėsių, kuriais visi vaišinosi po koncerto.
 
Mes, darželio pedagogai, tęsdami gražias darželio tradicijas ir toliau ugdysime pilietišką, kūrybingą, sveiką asmenybę, siekiančią pažinti gimtojo krašto tradicijas ir papročius, puoselėsime meilę gimtajam kraštui.