Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
Vartotojų naujienos Žiemos malonumai su šeima
 

Žiemos malonumai su šeima

2017-01-11
Žiemos malonumai su šeima
Inga KRIKŠTANIENĖ
Jurbarko „Ąžuoliuko“ mokykla
 
Žiema – nuostabus metų laikas, kuris dovanoja tik jam būdingas pramogas ir malonumus. Jurbarko „Ąžuoliuko“ mokyklos grupės „Širdukai“ vaikams organizavome žiemos šventę kartu su tėveliais, seneliais.
 
Vaikai džiugino šventės dalyvius dainelėmis apie žiemą,  kurias išmokti padėjo muzikos mokytoja Daina Liorančienė. Muzikos ritmu vaikučiai sukosi  rateliuose, žaidė  žaidimus, deklamavo eilėraštukus apie žemę kaustantį žiemišką šaltį, apie nykštukus, apie šiltuose vaikučių delniukuose tirpstančias snaiges.
 
Įpusėjus šventei į pramogas įsitraukė ir tėveliai, kuriuos vaikai pakvietė smagiam šokiui „Molio Motiejukas“. Tėvų ir vaikų laukė sportinių žaidimų maratonas. Priemones šioms pramogoms padėjo paruošti patys tėveliai: atnešė kankorėžių, pakavimo dėžių, obuolių. Nuo mažų dienų ugdytinius mokome saugoti ir mylėti gamtą, taupyti jos išteklius, rūšiuoti ir antram gyvenimui prikelti antrines žaliavas. Šios šventės metu bandėme tai įgyvendinti ir labai džiaugėmės rezultatu.
 
Vaikų ir tėvų komandos varžėsi tarpusavyje pernešdamos kankorėžius iš vienos dėžutės į kitą. Vaikai krykštavo, neslėpė kylančių emocijų, stengėsi teisingai atlikti užduotį. Na, o lenktynės su dėžėmis-batais pradžiugino ir sportinį azartą sukėlė ne vienam tėveliui ar mamytei. Galiausiai vaikai mokėsi plauti obuolius, o tėveliai stengėsi kuo greičiau juos nunešti į lėkštes ir gražiai sudėti. Abi komandos puikiai atliko užduotis, visi buvo aktyvūs, greiti ir sumanūs. Vaikų nuplauti obuoliai tapo skaniausiomis šventės vaišėmis ir apdovanojimu.
 
Paskutinis šventės akcentas – spalvotų balionų lietus – priminė visiems, kad šalta žiema praeis ir netruks ateiti pavasaris. Kiekvieno baliono viduje vaikai rado po gilę, kurią prižadėjo saugoti iki pavasario ir atšilus orams kartu su tėveliais pasodinti miške. Stengiamės nepamiršti, kad esame gamtosauginė mokykla, todėl esant progai visada kviečiame ir raginame vaikus, tėvus neteršti gamtos, nešiukšlinti, sodinti medžius, dažniau keliauti pėsčiomis, pastebint gamos grožį.
 
Pačios smagiausios ir gražiausios akimirkos vaikučiams yra tos, kurios prabėga kartu su tėveliais ir nesvarbu ar jos praleidžiamos namuose, lauke, ar mokykloje, svarbu, kad kartu.