Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
Vartotojų naujienos Žaislų naktis bibliotekoje
 

Žaislų naktis bibliotekoje

2017-07-17
Susijusios temos: Skaitymas
Žaislų naktis bibliotekoje
Aušra PLIEKAITIENĖ
Biržų lopšelis-darželis „Genys“
 
Biržų lopšelio-darželio „Genys“ priešmokyklinio ugdymo pedagogai, kartu su Biržų švietimo pagalbos tarnyba ir Biržų rajono savivaldybės Jurgio Bielinio viešąja biblioteka, siekdami sudominti vaikus knygomis, skaitymu, organizavo projektą  „Mano žaislo naktis bibliotekoje“.
 
Kai vaikai sužinojo, kad jų mylimiausias žaislas galės nakčiai pasilikti bibliotekoje, iškart pradėjo fantazuoti, kaip jų meškutis, lėlė ar kitas mėgstamas žaislas ten atgis ir patirs daugybę nuotykių, o svarbiausia – išsirinks knygą. Pagrindinė projekto idėja buvo ta, kad žaislai nemoka skaityti, o štai priešmokyklinukai jau pradeda skaityti, ir nesvarbu, ar tik pažįsta raides ir imituoja skaitymą komentuodamas iliustracijas, ar skaito trumpus žodžius, ar sakinius – kiekvienas jų galės pasijusti vyresniu draugu ir paskaityti savo žaislui.
 
Ruošiantis išvykai į biblioteką, pedagogai tėveliams išdalino informacinius lankstinukus, tad ir jie tapo projekto dalyviais. Kad palikti bibliotekoje, žaislai nesusimaišytų, juos pažymėjome projekto logotipu – ženkliuku, kurio kitoje pusėje užrašėme vaiko vardą,
 
Išvykos dieną vaikai, išdidžiai apsikabinę savo žaislus, žingsniavo į miesto biblioteką. Ten mūsų jau laukė bibliotekininkės, kurios mažiesiems lankytojams paskaitė Emily MacKenzie „Ieškomas knygų vagis – triušis Ralfis“, kalbėjosi su būsimais skaitytojais, paaiškino, kaip reikia saugoti knygas. Kai priešmokyklinukams atėjo laikas palikti savo žaislus, vaikai su jais nuoširdžiai atsisveikino, palinkėjo smagiai praleisti laiką ir pažadėjo, kad greitai ateis jų pasiimti.
 
Bibliotekininkės paliktus žaislus fotografavo įvairiausiose vietose, šalia knygų, kurias žaislai „pasirinko“, o nuotraukas persiuntė auklėtojoms, kad visi kartu pamatytų, ką gi jie per naktį veikė. Pasiimti žaislo ir knygos vaikai atėjo su savo tėvais. Pasak bibliotekininkių, buvo tokių tėvelių, kurie pirmą kartą čia apsilankė ir tikrai žadėjo tapti nuolatiniais lankytojais.
 
Projekto metu mus, pedagogus, labiausiai džiugino nuoširdžios vaikų emocijos, kuomet jie komentavo bibliotekininkių atsiųstas nuotraukas, spėliojo, kokią gi knygą žaislas pasirinko. Mamos džiaugėsi, kad net ir retai kada knygą į rankas imdavę vaikai, šį kartą, pasisodinę žaisliuką, kantriai jam skaitė. O skaityti buvo smagu, nes bibliotekininkės parinko vaiko amžių atitinkančius leidinius.
 
Mažieji skaitytojai savo patirtus įspūdžius vaizdavo piešiniuose ir Biržų švietimo pagalbos tarnybos salėje surengė parodą. Rudenį gražiausi piešiniai keliaus į biblioteką, kur džiugins mažuosius lankytojus.