Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
Vartotojų naujienos Vilkaviškio lopšelis-darželis „Pasaka“ minėjo Vydūno metus
 

Vilkaviškio lopšelis-darželis „Pasaka“ minėjo Vydūno metus

2018-12-28
Vilkaviškio lopšelis-darželis „Pasaka“  minėjo  Vydūno metus
Edita Andriulionienė
Vilkaviškio lopšelis-darželis „Pasaka“ 
 
150-ųjų Vydūno gimimo metinių proga Seimas paskelbė 2018-uosius Vydūno metais. Minėdami šią gražią sukaktį, mes savo įstaigoje parengėme projektą „Mes esame pasaulio dalelė, o visas pasaulis yra mumyse“.
 
Vydūnas – įvairialypė asmenybė, todėl norėjome artimiau susipažinti su jo filosofiniu požiūriu į žmogų, aplinką, kalbą, istoriją, papročius. Dviejų mėnesių projektą padalinome į keturias dalis.
 
„Gamtos mylėtojų laboratorijoje“ susipažinome su mus supančia aplinka, gyvybės šaltiniais, gyvąja gamta. Kartu su biologijos mokytoja A. Lažauninkiene darželio teritorijoje ieškojome vabalėlių, kirminėlių, juos tyrinėjome mikroskopais, statėme gaudykles, piešėme boružėles, skaičiavome jų taškelius ir aptarėme gyvosios gamtos paslaptis.
 
Antrąją dalį pavadinome „Jo ga ga – mano įdomi mankšta“, nes Vydūnas buvo pirmasis Lietuvos jogas, nors nevartojęs žodžio „joga“ (kuri sanskrito kalboje reiškia kūno, proto ir sielos susiliejimą), siekė visiškos darnos su savimi ir pasauliu. Jogos trenerė I. Minsevičiūtė mums padėjo koncentruotis į savo pojūčius per kvėpavimo, atsipalaidavimo pratimus.
 
„Kiekvienas mes esame unikali visatos dalelė“, – teigė Vydūnas. Kuo mes skiriamės ir kuo panašūs galėjome suprasti patyrinėję savo veidą, nes nėra nė vienos kūno dalies, kuri būtų tokia informatyvi kaip veidas, atspindintis ne tik charakterį, bet ir patirtį, emocijas, mąstymą.Prieš tai veidrodyje patyrinėję veidą, vaikai piešė savo autoportretą. Parodą pavadinome „Aš ir mano pasaulis“.
 
Baigiamajame projekto renginyje „Pasivaikščiojimas su Vydūnu“ plačiau susipažinome su Vydūno asmenybe, jo nuveiktais darbais Lietuvai. Vydūną pažinome ir kaip dainų švenčių organizatorių, dainų kūrėją. Visa darželio bendruomenė padainavome dainą „Mes Lietuvos vaikai“. Apžvelgėme visas projektines veiklas, kartu su vaikais stebėjome ir aptarėme įspūdžius ir patyrimus, kuriuos užfiksavome nuotraukose.