Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
Vartotojų naujienos Vakaronė su senoliais
 

Vakaronė su senoliais

2016-11-16
Susijusios temos: Šeima
Vakaronė su senoliais
Virginija GALINIENĖ
Gargždų lopšelis-darželis „Saulutė“
 
Lapkričio 11 d. į Gargždų lopšelio-darželio „Saulutė“ salę sugužėjo būrys senolių paminėti šv. Martyno dieną, kuomet baigiami rudens darbai ir savo turtus atidavusi žemė paliekama žiemos poilsiui. Pačių darytais pakvietimais senolius vakaroti sukvietė priešmokyklinės grupės „Aitvariukai“ ugdytiniai.
 
Anūkai savo senolius džiugino liaudies dainomis, žaidimais, pačių pagamintomis knygelėmis „Senieji lapkričio vardai“ ir džiovintų obuolių dovanėlėmis. Vaikai senoliams priminė, kaip iš žilvičio vytelių galima pinti krepšelius, lipdyti iš molio. O prisimenant rudens darbus senoliams buvo smagu su anūkėliais varžytis „Bulvių krepšinio“ ir „Grybų marinavimo“ rungtyse, dalyvauti viktorinoje „Padainuokime kartu“. Kaip po šventės sakė močiutės: „Jau seniai bebuvom taip linksmai šokusios ir dainavusios“.
 
Vakaronės su senoliais priešmokyklinėje grupėje Aitvariukai“ jau tapo tradicija ir vyksta kiekvienais metais daugiau kaip dešimt metų. Nors vakaronės vyksta įvairiais metų laikais, tačiau visų vakaronių tikslas vienas – ne tik puoselėti meilę liaudies tradicijoms, bet ugdyti pagarbos ir bendravimo įgūdžius, toleranciją ir tarpusavio supratimą tarp kelių kartų.