Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
Vartotojų naujienos Vaikų geri darbai – dovana Lietuvai
 

Vaikų geri darbai – dovana Lietuvai

2017-05-24
Vaikų geri darbai – dovana Lietuvai
Ina POVILAITIENĖ
Panevėžio lopšelis-darželis „Rūta“
 
Kuo maži vaikai gali prisidėti, kad mūsų šalis Lietuva taptų gražesnė ir geresnė? Ogi puošdami savo darželio aplinką. Panevėžio lopšelio-darželio „Rūta“ bendruomenė įsijungė į atkurtos Lietuvos šimtmečiui skirtą projektą „Dovana Lietuvai“, skatinantį kurti dovanas – gerus darbus vienas kitam, bendruomenei, šaliai.
 
Šiais mokslo metais mūsų įstaiga paruošė dvi akcijas: „100 jurginų žiedų Lietuvai“ ir „Darželis darželyje“. Sulaukėme didelio tėvų palaikymo ir paramos – įvairių augalų daigų, žemių, didelio kiekio jurginų gumbų .Ugdytinio Agniaus Meškausko šeima padovanojo 7 tvirtas dėžes ekologiniam daržui. Vaikai su auklėtojomis klojo dėžių dugnus specialia plėvele, pylė žemes, sodino augalus. Taip visų bendromis pastangomis atsirado dar viena ugdomoji erdvė – ekodaržas, kuriame vaikai galės stebėti augalų vegetaciją, sužinoti prieskoninių ir vaistinių žolelių, daržovių pavadinimus, gilinti žinias apie daržo priežiūrą.
 
Vėluojantis pavasaris kiek pavėlino antros dovanos – „100 jurginų žiedų Lietuvai“ – įgyvendinimą. Jurginų sodinime dalyvavo vyriausi darželio ugdytiniai – priešmokyklinukai. Padedami pedagogių Jolantos Valuntienės ir Zitos Kudokienės, jaunieji gėlininkai tikrino peržiemojusių rūsyje gumbų daigumą ir tinkamus sodino į paruoštas duobeles. Patys sodintojai savo darbo rezultatų greit nepamatys, nes jie bus jau pirmokai, tačiau sužydę ir darželio teritoriją juosiantys įvairiaspalviai jurginų žiedai po vasaros atostogų pasitiks į darželį sugrįžusius mažuosius jų draugus.