Emokykla.lt
Vartotojų naujienos Vaikai surinko 762 kg gilių zoologijos sodo gyventojams
 

Vaikai surinko 762 kg gilių zoologijos sodo gyventojams

2017-11-06
Vaikai surinko 762 kg gilių zoologijos sodo gyventojams
Irina ČERNEGIENĖ
Kauno lopšelis-darželis „Žilvitis“
 
Lietuvos zoologijos sodas jau jubiliejinius dešimtus metus organizavo akciją „Gilė“, kurios metu skatino šeimas, organizacijas ir švietimo įstaigas rinkti ąžuolo giles ir atnešti jas zoologijos sodo gyventojams. 
 
Šiais metais akcijoje dalyvavo rekordinis skaičius gyvūnų mylėtojų – net 383 organizacijos, šeimos bei mokymo įstaigos.  Gilės skirtos gyvūnų mitybos raciono pagerinimui. Šiemet gilių surinkta daugiau nei 16 tonų!
 
Spalio 17 d. Zoologijos sode vyko akcijos uždarymas. Buvo pasakyta labai daug šiltų žodžių akcijos dalyviams, įteikti prizai. Nors ir esami, tikriausiai, patys jauniausieji akcijos dalyviai, tačiau vos per dvi savaitės Kauno lopšelio-darželio „Žilvitis“ bendruomenė surinko net 762  kilogramus  gilių ir užiemė II vietą tarp visų Lietuvos mokymo įstaigų.
 
Kauno lopšelis-darželis „Žilvitis“ šioje akcijoje dalyvauja jau ne pirmą kartą. Giles vaikai su auklėtojomis bei tėveliais renka vos ne nuo pirmų akcijos gyvavimo dienu. Juk tai puiki proga pažinti ne tik gamtą, bet ir žmonių širdžių gerumą. Ypač džiugu buvo, kad šiais metais į gilių rinkimą įsijungė taip daug šeimų, vaikai ir tėveliai, palikdami namuose televizorius ir kompiuterius ėjo, važiavo į miškus, kaimus, parkus, taigi leido laiką kartu, pramogavo, o kartu ir rinko giles.
 
Darželyje vaikai atneštas giles su auklėtojomis pasverdavo, užsirašydavo jų kiekį ir sunešdavo į bendrą kambarėlį, iš kurio kartą per savaitę gilės buvo vežamos į Zoologijos sodą.
 
Grupių varžybomis „susirgo“ ir tėveliai. Vaikai su tėveliais iš viso darželio susitikdavo savaitgaliais Aukštųjų Šančių Ąžuolyne, veždavo giliukus iš močiučių kaimų, kur jas rinkdavo visa giminė. Gilės atkeliaudavo po savaitgalių iš įvairių vietų: Kauno rajono gyvenviečių, Jonavos, Zapyškio seniūnijos. Tai buvo linksmos, geros varžybos.
 
Vaikų, tėvelių, pedagogų pastangos neliko nepastebėtos, darželis apdovanotas interaktyviomis spalvinimo knygelėmis, kuriu pagalba vaikai galės tęsti savo pažinti su gyvūnais. Taip  pat vaikai galėjo nemokamai spalio 17 dieną apsilankyti Zoologijos sode.  Tikimės, kad dalyvavimas akcijoje „Gilė“ tapo mūsų tradicija dar labai ilgam ilgam laikui.