Emokykla.lt
Vartotojų naujienos Vaikai pasiūlė kosmoso temą
 

Vaikai pasiūlė kosmoso temą

2019-04-27
Susijusios temos: Vaiko ugdymas
Vaikai pasiūlė kosmoso temą
Raimonda ŽEMAITIENĖ ir Aušra RUDOKAITĖ
Šakių lopšelis-darželis „Berželis“
 
Jau senai pastebėjome, kad šiuolaikiniai vaikai domisi visai kitais dalykais, nei domėjosi jų tėvai ar seneliai, greičiau susigaudo naudodamiesi moderniais prietaisais. Reaguodamos į šio laikmečio vaikų ugdymo(si) ypatumus, stengiamės vaikus sudominti ir įtraukti į kasdienę veiklą darželyje atsižvelgdamos į jų poreikius – juk įsitraukęs vaikas aktyviai domisi jį supančiu pasauliu, žaidžia ir mokosi. Tačiau kuo domisi šiuolaikinis vaikas?
 
Šakių lopšelio-darželio „Berželis“ grupės „Bitutės“ 4–5 metų amžiaus vaikų paklausėme, kas jiems įdomu, apie ką jie norėtų sužinoti. Vaikai pasiūlė kosmoso temą. Pradžioje mums, auklėtojoms, atrodė, kad ši tema tokio amžiaus vaikams gali būti sudėtinga, bet vėliau paaiškėjo, kad pasirinkimas buvo sėkmingas.
 
Ilgiau nei savaitę domėjomės kosmosu, raketomis ir kosmonautika. Grupėje žiūrėjome dokumentinį filmą apie kosmonautiką, kosmonautų treniruotes, raketų paleidimus (tai buvo itin įspūdinga). Labiausiai vaikai įsitraukė į veiklas apie kosmonautus ir raketas. Tėvai taip pat įsitraukė į grupės veiklas ir namuose kartu su vaikais gamino raketas. Surengėme raketų parodą. 
 
 
Kartu su vaikais atlikome įvairius bandymus, kurie bent kiek paaiškintų. kaip skrieja raketos. Vienas paprasčiausių bandymų, kuomet pripūstas balionas jį paleidus skrieja stumiamas suspausto oro.
 
 
Paskutinę savaitės dieną vaikų laukė auklėtojų parengtas iššūkis. Vaikai atvyko į improvizuotą „kosmonautikos centrą“ su raketų paleidimo pultu, mygtukais ir kita įranga, kurį pagaminome mes, auklėtojos, tam, kad vaikai įsivaizduotų, kaip vyksta raketos paleidimas į kosmosą. Prieš paleidžiant raketą, vaikų laukė „kosmonautų treniruotės“ ir tik įvykdę misiją vaikai gavo kosmonautų pažymėjimus bei teisę eiti prie raketų paleidimo pulto ir savarankiškai paleisti raketą į kosmosą.
 
 
Smagu, kad vaikai ne tik džiūgavo, noriai dalyvavo veiklose, bet ir dalinosi per savaitę įgytomis žiniomis. Kitais metais kosmoso temą kartosime ir plačiau domėsimės planetomis bei kitais dangaus kūnais, mus supančia Visata, ar gyvybė yra tik Žemėje, ar ji yra dar kur nors beribiuose Kosmoso toliuose..?