Emokykla.lt
Vartotojų naujienos Tradicinė švedų šventė Lietuvos darželyje
 

Tradicinė švedų šventė Lietuvos darželyje

2015-03-27
Tradicinė švedų šventė Lietuvos darželyje
Simona NARBUTAITĖ, priešmokyklinio ugdymo pedagogė
Šiaulių lopšelis-darželis „Gluosnis“

Kovo 25 dieną Šiaulių lopšelio-darželio „Gluosnis“ „Meškiukų“ ir „Nykštukų“ grupių vaikai susipažino su viena iš Švedijos tradicijų – vaflių diena Varfrudagen (Vaffeldagen) ir Jungfru Marie Bebadelsedag – Marijos apsireiškimo diena.
 
Ši tradicija Švedijoje gyvuoja nuo 1400 metų. Švedai moka džiaugtis kiekvienu skanėstu, o vafliai – tai jų pasididžiavimas. Vaflių keptuves, net po kelias, turi kiekviena šeima. Jos būna senos, ketaus liejinio, puoštos įvairiausiais raštais, bet būtinai širdelių formos. 
 
Šiai šventei švedai atsiuntė tradicinį vaflių receptą, kurį išbandėme grupėje. Nuo pat ryto vaikai su tėveliais į grupę sugužėjo nešini produktais, iš kurių šventės metu maišėme tešlą vafliams. Mažieji susidomėję stebėjo, kaip auklėtoja kepė, aiškinomės šios šventės prasmę. Dėkojame tėveliams už pagalbą rengiant šią šventę. 
Šiaulių lopšelis-darželis „Gluosnis“ sėkmingai įgyvendina Comenius daugiašalės mokyklų partnerystės projektą„Šventės Europoje“ (angl. „Celebrations Across Europe“), kurio metu vaikai susipažįsta su kitų šalių kultūra ir tradicijomis. 
 
Projekto veikla yra finansuojama iš Mokymosi visą gyvenimą programos, kurią Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas ir finansuoja Europos Komisija. Pateikta informacija atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Europos Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.