Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
Vartotojų naujienos Tėvai padėjo realizuoti daržo idėją
 

Tėvai padėjo realizuoti daržo idėją

2016-11-14
Tėvai padėjo realizuoti daržo idėją
Rima ATRAŠKEVIČIENĖ
Šiaulių lopšelis-darželis „Žiogelis“
 
Kiekvieną pavasarį Šiaulių lopšelio-darželio „Žiogelis“ vaikai kartu su auklėtojomis sėja įvairius augalėlius, juos stebi, augina. Tačiau ne visada vaikai gali pamatyti kaip tas jų puoselėtas augalas sunokina savo vaisius.
 
Norėdami realizuoti vaikų pažintinius interesus, subūrėme tėvus į darbinę komandą, kuri padėjo generuoti idėjas apie daržo įkūrimą. Visi kartu nusprendėme, kad įstaigos teritorijoje būtina įrengti daržą, kuriame vaikai galėtų praktiškai veikti patys: sodinti, stebėti, laistyti,  pažinti, tyrinėti, dirbti bendraujant komandoje su kitais ugdytiniais bei tėvais. Taip būtų plėtojama vaikų pažintinė ir patirtinė veikla natūralioje darželio aplinkoje, ugdomi ekologinės kultūros pradmenys ir vertybinės nuostatos.
 
Tėveliai daržo teritorijos plotą aptvėrė tvora, atvežė žemių, padėjo įrengti lysves. Paruošėme žemę augalų sėjimui, sodinimui. Atšilus orams daržovių, prieskonių ir arbatžolių daigus iš grupių perkėlėme į daržą. Kartu su ugdytiniais nusprendėme, kad visi rūpinsimės augalų priežiūra: ravėsime, laistysime, purensime žemę, reikalui esant uždengsime agroplėvele, polietilenine uždanga. Daržo auginimas tapo bendra vaikų–tėvų–pedagogų veikla, stiprinanti tarpusavio ryšius, suteikianti teigiamų emocijų.
 
Įrengus daržą vaikai stebėjo, kokie pokyčiai vyksta darže visais metų laikais, kokius darbus reikia dirbti ir kokia svarbi žmonių veikla, norint ką nors užauginti. Smagu, kad vaikai susipažino ir skiria augalus, sėklas, daigus; domisi daržo augalais, jų auginimu, priežiūra.
 
Vaikams buvo įdomu užuosti prieskonius, pastebėti augalų įvairias spalvas ir formas. O kiek džiaugsmo suteikė pačių užaugintų arbatžolių arbata, cukinijų blynai! Darbas darže vaikams suteikė gyvenimiškos patirties, mokė atsakomybės, meilės gamtai.