Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
Vartotojų naujienos Teatro dienos apjungė darželio bendruomenę
 

Teatro dienos apjungė darželio bendruomenę

2017-04-06
Teatro dienos apjungė darželio bendruomenę
Vaida BARZDŽIUVIENĖ
Šiaulių r. Kairių lopšelis-darželis „Spindulėlis“

Šiaulių r. Kairių lopšelio-darželio „Spindulėlis“ darbuotojai, ieškodami naujų ir vaikams patrauklių ugdymo formų, surengė teatro savaitę, kuri apjungė visą įstaigos bendruomenę.
 
Teatras padeda formuoti vaikų vertybes ir nuostatas, leidžia patirti bendravimo džiaugsmą. Ugdant vaikus didelę reikšmę turi specialistų bendradarbiavimas, o geriausi rezultatai pasiekiami tuomet, kai dirbama išvien. Mažuosius aktorius vaidinimams ruošė auklėtojos, tačiau į teatro dienas įsitraukė ir kiti darbuotojai: auklėtojos padėjėja Genovaitė Grušienė kasryt lydėjo vaikus į vis naują vaidinimą, o judesio korekcijos ir kūno kultūros mokytoja Ingrida Jasėnaitė atliko su vaikais nuotaikingas mankštas, taip įtraukdama juos į būsimus vaidinimus.
 
Pirmąją dieną mažieji išvydo darbuotojų jiems paruošta vaidinimą „Pirštinė“, o kitomis dienomis žiūrėjo vieni kitų vaidinimus: „Fėjų pasakos“ (auklėtojos Alma Šulčienė ir Jugina Kaminskė), „Dangus griūva“ (auklėtojos Rajisa Grušienė ir Akvelina Pilipuitienė), „Pagrandukas“ (auklėtojos Neringa Kavaliauskienė ir Dovilė Vaikutienė), „Kiškis ir morka“ (auklėtojos. Vidija Rinkevičienė ir Dovilė Vaikutienė).
 
Vaidyba ypač stipriai veikia vaiką, jo mąstymą, vaizduotę, fantaziją, atmintį, dėmesį, pastabumą, ugdo meninę raišką, leidžia pajusti kalbos grožį. Džiaugiamės, kad vaikai nevaržomi baimės ir nepasitikėjimo, jausdamiesi saugūs, patirdami tik natūralų scenos jaudulį, nusikėlė į pasakų veikėjų nuotykius, juos perteikė judesiais ir kalba. Vaidybinė veikla turi didelę įtaką ir vaikų kalbos raidai – perteikiant veikėjų žodžius lavėja vaikų tartis, mokoma intonacijos, vaidybinė kalba skiriasi nuo buitinės, kas dieną naudojamos kalbos, todėl plečia vaiko aktyvųjį žodyną, praturtina kalbą.
 
Patirtus įspūdžius vaikai išreiškė piešdami. Piešinių paroda buvo išeksponuota lopšelio-darželio koridoriuose, o ugdytiniai smalsiai apžiūrėjo vieni kitų darbus, stengėsi suprasti, kur kokia pasaka pavaizduota.
 
Džiaugiamės, kad ši nauja ir netradicinė veikla paįvairino ugdymą, įnešė naujų vėjų ir pačių geriausių emocijų.