Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
Vartotojų naujienos Tarptautinę vaikų gynimo dieną paminėjome iškylaudami
 

Tarptautinę vaikų gynimo dieną paminėjome iškylaudami

2016-06-06
Tarptautinę vaikų gynimo dieną paminėjome iškylaudami
Rima STANKEVIČIŪTĖ
Šalčininkų lopšelis-darželis „Vyturėlis“
 
Tikriausiai neatsitiktinai vasara prasideda Tarptautine vaikų gynimo diena. Juk vaikai, kaip ir vasara, nerūpestingi, smagūs, lengvabūdiški, nuotaikingi. Birželio 1-oji mums, mažųjų ugdytojams, ypatingai svarbi – juk taip norisi šią dieną apsupti juos dėmesiu, įsiklausyti, įsijausti į jų pasaulį, suprasti norus, troškimus ir, žinoma, palepinti, leidžiant suprasti, kokie jie šiandien svarbūs ir reikšmingi.
 
Puikus oras padiktavo šventės temą. Vieningai sutarėme – Tarptautinę vaikų gynimo dieną paminėsime iškylaudami. Vaikams, kurie yra nepaprastai imlūs naujovėms, ši idėja labai patiko. Jau kitą dieną grupėse prasidėjo kruopštus pasiruošimas: reikėjo prisiminti saugaus elgesio gamtoje taisykles, aptarti svarbius iškylos organizavimo klausimus, užrašyti slapčiausias savo svajones, suruošti kuprines ir pan. Į pagalbą, kaip visada, atskubėjo tėveliai: mamos rūpinosi vaikų apranga, kuprinių turiniu, o šaunieji tėčiai ėmėsi stovyklaviečių įrengimo. Lauko aikštelėse viena po kitos, kaip grybai po lietaus, dygo įvairių dydžių, spalvų ir formų palapinės. Vaikai, netverdami džiaugsmu, plojo katučių. Gera turėti stiprų ir rūpestingą tėtį, šalia kurio gera ir saugu!
 
Birželio 1-ąją, saulei ritinėjantis danguje, iškėlėme šventės vėliavą. Vaikai, nuo pačių mažiausių iki didžiausių, skanduodami pristatė savo grupes. Džiaugsmingai plojome, džiaugėmės vienas kito  buvimu, o apglėbę vienas kitą per pečius, garsiai visam pasauliui sušukome paprastą, tačiau galingą žodį „Taika“, taip išreikšdami savo norą gyventi pasaulyje be karų, neapykantos, keršto, pykčio ir barnių. Juk saugi aplinka padeda vaikams augti laimingiems, skleistis jų kūrybingumui, ypatingiems gebėjimams, nepaprastiems talentams. Mergytės ir berniukai auga svajodami, o iš mažų vaikiškų svajonių kyla didelės ir reikšmingos svajos, darančios pasaulį geresnį ir gražesnį. Balionai su vaikų užrašytomis svajonėmis pakilo aukštai, aukštai, sustiprindami visų mūsų viltis, kad viskas bus gerai.
 
Atlikę nuotaikingą rytinę mankštą ir pamojavę savo draugams, darželinukai išsiruošė iškylauti. Puikiai įrengtose stovyklavietėse netrūko įdomios ir turiningos veiklos: muilo burbulų pūtimas, piešimas spalvotomis kreidelėmis, judrūs žaidimai, žaidimai su smėliu ir vandeniu ir kt. Darželio virėjos vaikams atgabeno didžiulį puodą gardžios košės. Visi valgė apsilaižydami, girdami šauniąsias virėjas. Užkirtę košės, iškylautojai ėmėsi tuštinti kuprines, patys ragavo ir kitus noriai vaišino. O po saldaus pietų miego mažieji tipeno į salę, kur jų laukė neįprasti gyvūnai – nariuotakojai: paukštėdai, tarakonai, gyvalazdės, šimtakojai ir daugelis kitų. Viską apžiūrėję, išklausinėję ir išsiaiškinę, kupini gerų emocijų ir neišdildomų įspūdžių, ikimokyklinukai iškeliavo namo. Tikrai bus ką papasakoti draugams ir šeimynykščiams!
 
Štai tokia buvo mūsų, darželinukų, Tarptautinė vaikų gynimo diena – nuotaikinga, linksma, smagi ir skani!