Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
Vartotojų naujienos Tarptautinė gimtosios kalbos diena, papuošta lietuvių tautiniu kostiumu
 

Tarptautinė gimtosios kalbos diena, papuošta lietuvių tautiniu kostiumu

2017-03-09
Tarptautinė gimtosios kalbos diena, papuošta lietuvių tautiniu kostiumu
Gražina GLINSKIENĖ
Jurbarko „Ąžuoliuko“ mokykla
 
Jurbarko „Ąžuoliuko“ mokykloje didelį dėmesį skiriame etninės kultūros puoselėjimui. Mokykloje kasmet minime Lietuvos tradicines ir tautines šventes, kurių metu ugdytiniai daugiau sužino apie Lietuvą, susipažįsta su tautiniais simboliais, pajunta pagarbą jiems.
 
Išskirtinį dėmesį skiriame gimtajai kalbai, puoselėjame meilęknygai. Įstaigoje tradiciškai minime Knygnešio dieną, o paskutinę kovo mėnesio savaitę mūsų mokykloje suskamba Kristijono Donelaičio „Pavasario linksmybės“.
 
Vasario 21-ąją paminėjome Tarptautinę gimtosios kalbos dieną. Įstaigoje ši prasminga data minima jau 10-ąjį kartą ir kasmet įgauna naują atspalvį. Kadangi 2017-ieji – Tautinio kostiumo metai, šiemet šventėje pristatėme lietuvių tautinius rūbus.
 
Renginio metu vaikai susipažino su Lietuvos etnografinių regionų tautiniais kostiumais, susidomėję apžiūrėjo jų atskiras dalis, puošybą. Ugdytiniai praturtino savo kalbą anksčiau negirdėtais žodžiais: klumpės, vyžos, juosta, prijuostė, liemenė, sermėga, karūna, linas, vilna, gintaras ir kt.
 
Mokyklos etnografinio ansamblio „Giliukas“ dalyviai, priešmokyklinukai ir net penkiamečiai didžiuodamiesi perteikė lietuvių kalbininkų, rašytojų mintis apie gimtąją kalbą, žaidė, dainavo lietuvių liaudies dainas, minė mįsles, sekė pasaką.
 
Renginyje svečiavosi Jurbarko r. ikimokyklinio ugdymo įstaigų pedagogai, pradinių klasių mokytojai, specialieji pedagogai ir logopedai. Jie taip pat domėjosi Lietuvos etnografinių regionų tautiniais kostiumais, aptarė mūsų protėvių meninį skonį. Juk lietuvių tautinis kostiumas – tai ne tik rūbas, bet ir mūsų tautos kultūros simbolis bei pasididžiavimas.