Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
Vartotojų naujienos Sveikatingumo projektas „Žaidžiu, judu – sveikai gyvenu“
 

Sveikatingumo projektas „Žaidžiu, judu – sveikai gyvenu“

2016-11-18
Susijusios temos: Vaiko sveikata
Sveikatingumo projektas „Žaidžiu, judu – sveikai gyvenu“
Loreta ASAČIOVIENĖ
Panevėžio lopšelis-darželis „Draugystė“
 
Judėjimas – vaikams maloni ir džiugi veikla, stiprybės ir sveikatos šaltinis. Vaikų judėjimo poreikis yra prigimtinis, tačiau dar sąmoningai nesuvokiamas. Judėjimo džiaugsmą vaikai patiria tuomet, kuomet judėjimas ne slopinamas, bet skatinamas, kuomet vaikams sudaromos palankios sąlygos savarankiškai atrasti naujus judėjimo būdus ir derinius.
 
Panevėžio lopšelio-darželio „Draugystė“ įstaigos pedagogai skatina fizinį vaikų ir šeimų aktyvumą, ugdo vaikų sveikos gyvensenos įgūdžius. Ieškodami patrauklesnių ugdymo formų 2016 m. balandžio–gruodžio mėn. darželyje vykdėme projektą „Žaidžiu, judu – sveikai gyvenu“ (finansuojamą Panevėžio miesto savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšomis).
 
Projekto tikslas – sveikos gyvensenos ugdymo proceso tobulinimas. Projekto metu į vaikų sveikos gyvensenos ugdymo procesą įtraukėme įstaigos bendruomenės narius, tėvus, socialinius partnerius, organizavome renginius sveikos gyvensenos, sveikatos stiprinimo temomis.
 
 
Masinio bėgimo „Už draugystę ir laimingą vaikystę“ metu bendradarbiavome su vienu iš socialinių partnerių – Skaistakalnio pagrindine mokykla. Bėgime dalyvavo šios mokyklos pirmų klasių mokiniai ir jų mokytojos, mikrorajono bendruomenė. Masinis bėgimas suvienijo projekto dalyvius bendram tikslui.
 
 
Sporto šventės „Judėkime kartu – tai daryt labai smagu!“ metu skatinome vaikų, tėvų, bendruomenės narių fizinį aktyvumą.
 
Vaikų ir tėvelių kūrybinių darbų parodai „Ekologiškas kamuolys“ Panevėžio miesto ikimokyklinių įstaigų pedagogai, ugdytiniai ir jų tėvai kūrė ekologiškus kamuolius, kuriuos panaudosime įvairioje aktyvioje veikloje. Darbai buvo eksponuoti mūsų darželyje ir Panevėžio miesto G. Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos vaikų ir jaunimo skyriuje.
 
 
Žaidimų dienos „Kamuolių fiesta“ dalyvius supažindinome su kamuolio panaudojimo galimybėmis, įvairiomis sporto šakomis, kuriose naudojama ši sporto priemonė, organizavome žaidimus su kamuoliais. Ugdytiniai renginio metu ne tik daug judėjo, bet ir patys kūrė savo žaidimus. Plėtojome bendradarbiavimą su „Aukštaitijos krepšinio mokyklos“ ir „Futbolo akademijos“ treneriais.
 
Mes, sveikatingumo projekto „Žaidžiu, judu – sveikai gyvenu“ organizatoriai ir dalyviai, tikime, kad tik nuolat rodydami asmeninį pavyzdį, padėsime vaikams ugdytis sveikos gyvensenos vertybes.