Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
Vartotojų naujienos Su Gimimo diena, Lietuva!
 

Su Gimimo diena, Lietuva!

2016-02-23
Su Gimimo diena, Lietuva!
Sigita URBANAVIČIENĖ
Vilniaus sav. Grigiškių darželis–mokykla „Pelėdžiukas“
 
Vasario mėnesio renginiai  Grigiškių darželyje-mokykloje „Pelėdžiukas“ buvo skirti Lietuvos valstybės atkūrimo dienai – Vasario 16-ajai.  Įstaigoje surengėme mažųjų skaitovų popietę „Tai gražiai mane augino...“. Renginio dalyviai pasipuošė trispalvėmis gėlytėmis, širdelėmis, vėliavėlėmis, o skaitovai – tautiniais drabužiais. Visi kartu giedojome Lietuvos himną.
 
Vaikai nuoširdžiai deklamavo eilėraščius apie medžius, paukščius, draugus, melsvus  debesėlius ir kt. Deklamavimą papildė smagios lietuvių liaudies dainos,  „minčių  lietus“ apie Lietuvą. Filmas apie gražiausias Lietuvos vietas suteikė vaikams daug teigiamų emocijų,  skatino didžiuotis savo gimtuoju kraštu.
 
Ikimokyklinio  ir priešmokyklinio ugdymo grupių vaikai rašė laišką Lietuvai laišk, užbaigdami mintį „Aš myliu Lietuvą, nes...“.  Sukurta vaikų atsakymų kompozicija – dar viena dovana Lietuvai. Taigi, vaikai myli Lietuvą, nes:
  • „Ji yra mano gimtinė.“ ( Adelė)
  • „Patinka laukai, medžiai.“ (Tadas)
  • „Čia lyja  lietūs, turiu mamytę, tėvelį, brolį ir sesę!“  (Goda  Marija)
  • „Visi kalba lietuviškai ir rusiškai.“ (Mija)
  • „Čia  turiu daug draugų!“(Sofija)
  • „Jei nemylėsi, gali iškeliauti į kitą šalį ir nemokėsi šnekėti kaip lietuviai šneka!“ (Kristijonas)
  • „Lietuva yra graži.“ (Vilius)
  • „Aš myliu savo šeimą!“ (Augustė)
  • „Ji yra mūsų šalis ir ją visi labai mylime.“ (Luknė) 
2a klasės mokiniai su savo mažaisiais draugais – grupės „Šimtakojai“ vaikais – kūrė   dailės darbą „Gedimino pilis“ ir  originalia paroda papuošė įstaigą.
 
Darželyje–mokykloje apsilankiusi grupė „Tarškalai“ ugdytiniams organizavo  edukacinę  programą „Linksma istorija“. Veikla skatino vaikus puoselėti ir didžiuotis savo tautos  paveldu, jos išradingumu, kūrybiškumu. Istorija buvo sekama skambant gyvai muzikai, pateikta per linksmą siužetą. Renginio metu vaikai sužinojo apie linų auginimą, jų reikšmę  žmonių gyvenime, susipažino su piemenukų instrumentais. Pabaigoje buvo suburti mažųjų „pelėdžiukų“ orkestrai.
 
Vaikams patinka stebėti, tyrinėti senovinius daiktus, domėtis šalies istorija. Sužadintą smalsumą, pozityvius potyrius, teigiamas emocijas vaikai  parneša ir į savo namus. Gimtosios šalies patriotu  savaime netampama – jis turi būti auginamas ir brandinamas nuo pat ankstyvosios vaikystės.