Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
Vartotojų naujienos Sparnuotas Klaipėdos lopšelio-darželio „Volungėlė“ gimtadienis
 

Sparnuotas Klaipėdos lopšelio-darželio „Volungėlė“ gimtadienis

2017-04-12
Sparnuotas Klaipėdos lopšelio-darželio „Volungėlė“ gimtadienis
Rūta BUDINAVIČIENĖ
Klaipėdos lopšelis-darželis „Volungėlė“
 
Šių metų kovo pabaigoje Klaipėdos lopšelis-darželis „Volungėlė“ šventė 35-ąjį įstaigos įkūrimo gimtadienį.
 
Klaipėdos lopšelis-darželis Nr. 34 savo veiklą pradėjo 1982 m. 1987 m. į įstaigą buvo atvykęs vaikų poetas ir rašytojas Martynas Vainilaitis, kuris dalyvavo vaikų koncerte ir pasakė, kad vaikai dainuoja kaip volungiukai ir mūsų įstaigai tiktų volungėlės vardas. 1988 m. mūsų įstaigai buvo suteiktas „Volungėlės“ vardas. Į vardynas pakvietėme M. Vainilaitį, kuris atidengė naujo pavadinimo lentą ir pasodino ąžuoliuką.
 
 
Ruošiantis 35-ajam darželio gimtadieniui, įstaigą papuošė mikrorajono darželių vaikų darbų paroda „Dovanoju pasaką Volungėlei“: visus džiugino lauke ant langų sukabinti 250 paukštelių, lizdeliuose ant koridoriaus palangės įsikūrė paukštelių šeimynos, koridoriuose ir stenduose – nuoširdūs linkėjimai jubiliejaus proga. Darbuotojus maloniai nustebino tėvų siurprizas – ant durų sukabinti originalūs sveikinimai.
 
Ugdytinių tėvų įvertinimai mūsų darbuotojams labai svarbūs. Jie skatina tobulėti, pasitempti, padeda jaustis svarbiais ir suprastais. Štai keli vaikų tėvelių sveikinimai:
  • „Esate labai svarbūs vaikams, nes kruopščiai, kūrybingai ir su meile dirbate...“
  • „Mano darželi, visada būk ir lik toks, kad galėčiau sakyti – noriu čia sugrįžti...“
  • „Kolektyvui linkime išlikti gyvybingam, kūrybingam, džiuginti mūsų vaikučius. Ir kad jie patys jus džiugintų kasdien, rodytų tėveliams, kad sprendimas vesti į šį darželį buvo puikus...“
  • „Ačiū, kad padedi mums augti. Linkime ir toliau visiems vaikams ir jų tėveliams dovanoti gražias pirmųjų gyvenimo metų pamokėles, akimirkas ir draugus...“
  • „Džiaugiamės, kad mūsų sūnus pirmuosius bendruomeniškumo, gebėjimo kurti, save išreikšti ir gyventi kolektyve įgūdžius išsiugdė būtent šiame darželyje...“
  • „Dėkojame už Jūsų gebėjimą kasdien atrasti kažką nepaprasta ir įdomaus ir tuo nepaprastumu sudominti vaikus...“
  • „Sveikiname Jūsų kolektyvą jubiliejaus proga ir linkime sveikatos, kantrybės ir optimizmo toliau ugdyti mūsų jaunąją kartą...“
  • „ Skleiskite ir toliau savo gerumą, nuoširdumą bei profesionalumą...“
  • „Linkime superiniam darželiui ir jo fantastiškam kolektyvui ir toliau nestokoti optimizmo. Mes džiaugiamės, kad jus turime...“
Šventinė savaitė prasidėjo „Volungėlės“ rekordų diena. Ilgiausiu vaikų pieštų vėliavėlių vėriniu buvo apjuostas visas darželis, suskaičiuoti net 2664 įstaigą puošiantys paukšteliai, iš spalvotų popierinių malūnėlių buvo sudėta mozaika. Rekordai buvo nufotografuoti ir nufilmuoti. Vaikai savo įspūdžiais noriai dalijosi su draugais, tėveliais, auklėtojomis. Mažajai Gretai (5 m.) „labiausiai patiko pūsti muilo burbulus, nes buvo labai smagu pūsti, kai kiti vaikai juos gaudė“, o Amelijai (5 m.) „labai patiko vėliavėlių rekordas – juk tiek daug vėliavėlių reikėjo ne tik iškirpti, bet ir papuošti“.
 
Šventinį antradienį pavadinome linksmybių diena. Tądien į vaikų šventę buvo pakvieti animatoriai (Klounas ir Lokys), o popiet kartu su tėveliais vaišintasi gimtadienio tortu. Vaikus džiugino visas kliūtis įveikęs klouno transportas, linksmos užduotys, žongliravimas ir lokio medaus ieškojimai. Prisimindamas šią dieną Nikita (5 m.) komentavo: „Man labiausiai patiko klounai, nes taip patiko su jais žaisti, jie tokie juokingi, juokino visus vaikus“. Auksei (6 m.) „patiko, kai atėjo meškinas, kuris juokino ir kartu bėgiojome ieškoti medaus“, o Elijai (6 m.) „patiko tortas, nes buvo gražus ir didelis ir buvo linksma, patiko lėktuvėlius skraidinti, kuriuos darėme kartu su klounais“.
 
Trečiadienį vyko talentų pasirodymai. Rytmetį skyrėme grupiniams mūsų sportininkų (tekvondo, krepšinio, šokių) komandų ir atskirų grupių bei dainininkų ansamblio pasirodymams. Popiet muzikos salėje susirinko talentingų vaikų šeimos, kurių dauguma pasirodymams pasiruošė pačios. Žiūrovai pamatė ir išgirdo dainininkų, skaitovų, modelių, dailininkų, balerinos, būgnininko, fokusininkų, nepaprastos atminties vaikų ir šeimų pasirodymus. Prisimindama šį renginį mažoji Diana (5 m.) sakė: „Man patiko šokti baletą; visi džiaugėsi ir plojo; o dar man patiko Gretos ir Roko piešiniai“.
 
 
Ketvirtadienį pavadinome „Kelionės į pasaką diena“. Klaipėdos lėlių teatro artistai vyresnius darželio vaikus pakvietė į lėlių vaidinimą „Stebuklingas Pelenės laikas“, mažesnieji įstaigoje džiaugėsi darželio pedagogių parengtu lėlių vaidinamu „Varlytės skėtis“, o patys mažiausieji keliavo į „Mažųjų diskoteką“. Vyresni vaikai ypač aktyviai dalinosi dienos įspūdžiais. Greta (6 m.) pasakojo, kad jai „labai patiko spektaklis apie pelenę, kuri įsimylėjo muzikantą, o jis ir buvo princas“, o Rokas (5 m.) sakė, kad „patiko važiuoti autobusu – jis buvo toks didelis; pasaka buvo juokinga ir patiko kaip policininkas sučiupo kalvį“.
 
Šventinė ketvirtadienio popietė buvo skirta darbuotojų prisiminimams. Mokymosi visą gyvenimą koncepcija – neatsiejama Klaipėdos lopšelio-darželio „Volungėlė“ kultūros dalis. Ypač didelis postūmis kelti darbuotojų kvalifikaciją, vykdyti sklaidą buvo 2000 m. įstaigai suteiktas Vaikystės pedagogikos centro statusas. Tai įstaigos pedagogus įpareigojo  atsiverti kaitai, pokyčiams, tobulinti informacinius gebėjimus, veržliai sutikti naujus švietimo iššūkius, tapti besimokančia organizacija. 2001 m. įstaigos vadovei Eugenijai Simpukienei buvo suteikta aukščiausia vadybinė kategorija, šiuo metu tarp įstaigos pedagogų net 13 yra įgiję metodininko kvalifikacinę kategoriją, 1 – eksperto, turime švietimo konsultantų, lektorių, bendruomenė įgyvendina miesto, respublikos ir tarptautinius projektus.
 
 
Šventinės savaitės penktadienį skyrėme „gimtadienio atspindžiams“: vaikų įspūdžių fiksavimui, dailės darbams ir darbuotojų iškilmingai popietei, į kurią pakvietėme visus darbuotojus, tėvų atstovus, svečius ir 12 atlikėjų – buvusių darželio auklėtinių. Darbuotojai buvo pristatyti 8-ioms nominacijoms: keliaujantys sėkmės link, ant palangės auginantys šypseną, jaučiantys stebuklą, šokantys džiaugsmo lietuje, besivejantys svajonę, tapantys švelnumo paveikslus, dovanojantys gerumą ir mūsų džentelmenai. Kiekvienas gavo padėką, kolektyvo nuotrauką ir muzikinę dovaną. Įstaigos vadovei buvo įteiktas Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos padėkos raštas, pedagogams ir darbuotojams – Klaipėdos mero ir miesto švietimo skyriaus padėkos.
 
 
Šventinį susitelkimą ir kolektyvo pastangas įvertino ir vaikai, ir jų tėveliai, ir įstaigos svečiai, dėkingumą išsakydami asmeniškai, įstaigos Facebook svetainėje ar elektroniniuose laiškuose. Atsiliepimuose rašoma: „Didelės geltonos širdys languose yra tarsi liudijimas, jog su vaikučiais čia dirba žmonės su pašaukimu tarnystei mažiesiems, o inkilėliai prie įėjimo ant sienos – vienas iš traukiančių praeivio akį stebuklų...“; „Šis gimtadienis ilgai išliks volungiukų atmintyje. Žavėjausi visą savaitę pakylėta, šventiška nuotaika bei išpuoštu kiekvienu darželio kampeliu! Ši savaitė buvo visiems labai ypatinga ir liks nepamirštama!“; „Nuostabios nuotraukos, vaikučių veidukai tiesiog švyti. Sveikinu vadovus ir pedagogus, sugebėjus surengti tokią šventę“.
 
 Daugiau nuotraukų ir filmuotos medžiagos galima rasti mūsų įstaigos Facebook puslapyje.