Emokykla.lt
Vartotojų naujienos Skaniausia duona – gaminta pačių rankomis
 

Skaniausia duona – gaminta pačių rankomis

2019-01-03
Skaniausia duona – gaminta pačių rankomis
Jurga RIAUBYTĖ
 
Duona – svarbiausias žmonijos valgis jau ne vieną tūkstantį metų, ji visada buvo branginama tausojama, net mistifikuojama – tai byloja patys seniausi liaudies kūrybos žanrai.
 
Manoma, kad žmogus pirmą kartą pasigamino duonos maždaug prieš 15 000 metų – akmens amžiuje. Ši duona nepriminė mūsų įprastinės: tai buvo viso labo smulkinti grūdai, sumaišyti su vandeniu. Legenda pasakoja, kad kartą šeimininkė virdama košę, jos nesužiūrėjo ir ši išbėgusi ant karštų žarijų sukepė. Keptos košės gabalėlis pasirodė besąs labai skanus – tokia buvusi duonos kepimo pradžia. Istorikai sako, kad duoną žmogus pradėjo kepti tada, kai išmoko suvaldyti ugnį, o dar labiau tuomet, kai žmogus sukultūrino kviečius, išmoko juos užsiauginti ir apdoroti. Egipte ant vieno faraono kapo prieš 5000 metų vienas dailininkas įamžino visą duonos kepimo procesą: nuo grūdo iki kepalo. Gizos muziejuje Egipte saugoma kelių tūkstančių metų senumo statulėlė, vaizduojanti duonos minkytoją. (Pagal knygą „Kepame duoną namuose“, Rasa Jūrevičiūtė, 2012)
 
Grupėje su vaikais visą savaitę kalbėjome, kaip duona atsiranda ant mūsų stalo, sužinojome kokį ilgą kelią turi nueiti duona, kad ją jau galėtume raikyti ir ragauti. Išmokome sąvokas, kurios apibrėžia kiekvieną duonos gamybos žingsnį: arti, sėti, augti, pjauti, kulti, malti.
 
Pirmadienį pažintis su duona prasidėjo nuo pokalbio su vaikais apie senąjį duonos atsiradimo kelią, kai senovėje dar nebuvo išrastos mašinos ir žmogus viską turėjo daryti savo rankomis: dirvą ardavo arklys, šienaudavo dalgiais, kuldavo spragilu, veždavo grūdus į malūną mediniu vežimu, minkydavo tešlą rankomis, kepdavo pečiuje.
 
Aptarę istoriją kalbėjomės apie šiuos laikus, sužinojome, kad atsiradus įvairioms mašinoms, kombainams ir moderniems traktoriams žmogui duoną pasigaminti tapo daug lengviau. Žiūrėjome filmuotą medžiagą apie laukus ariančius traktorius, javus pjaunančius ir iškarto kuliančius kombainus, kurie yra kompiuterizuoti ir žmogui nebereikia eikvoti energijos fiziniam darbui, užtenka tiesiog išmanyti, kaip valdyti įmantrią techniką mygtuko paspaudimu.
 
Vaikams didelį įspūdį paliko filmuota medžiaga apie galingą kombainą Olandijoje, pasiekusį Gineso rekordą ir per 8 valandas nupjovusį ir iškūlusį beveik 800 tonų grūdų.
 
Žiūrėjome filmuotą medžiagą apie fabrikus, kuriuose galingi malūnai mala miltus, sužinojome, kad miltų būna įvairių: juoda duona kepama iš ruginių, šviesi iš kvietinių miltų. Tačiau parduotuvėje galima rasti pačių įvairiausių miltų: avižinių, kukurūzų, grikinių, ryžių ir t.t. Apžiūrėjome miltų pavyzdžius, vaikai galėjo pauostyti, pačiupinėti, palyginti.
 
Žiūrėjome filmuotą medžiagą, kaip duoną kepa žmogus namuose ir kaip kepa Vilniaus duonos fabrikas.
 
Vaikai dalijosi patirtimi, kad dabartiniais laikais žmogus dažniau perka duoną iš parduotuvės. Išsiaiškinome, kad būna specializuotos duonos parduotuvės – kepyklos, kuriose galima įsigyti tik duonos gaminių. Vaikų pageidavimu antradienį surengėme ekskursiją pėsčiomis į netoliese esančią kepyklėlę, kurioje vaikai savarankiškai įsigijo po vieną duonos gaminį. Iš vakaro susitarėme, kad visi turi nepamiršti atsinešti piniginę ir monetomis vieno euro sumą. Vaikai turėjo puikią progą pasimokyti pirkti savarankiškai, pateikti užsakymą pardavėjai, susiskaičiuoti monetas, paimti grąžą.  Vaikų pasirinkimai pasiskirstė įvairiai: kas pirko bandelę, kas šokoladu užlietą vaflį, kas picą, kas kibiną.
 
Trečiadienį vaikai atsinešė pirktų duonos gaminių, keptų pagal kitų pasaulio šalių receptus. Apžiūrinėdami pasaulio duoną, ieškojome žemėlapyje šalių, kurių duoną ragausime.
 
Mūsų pirkinių krepšyje buvo:
1. Riestainis Pretzels  iš Vokietijos
2. Keksas iš Prancūzijos
3. Čiabata duona iš Italijos
4. Dviejų rūšių juoda ruginė duona iš Lietuvos.
 
Ragaudami duoną išmokome svarbias sąvokas: pusė, riekė, kepalas.
 
Ketvirtadienį nusprendėme išsikepti duonos patys. Vaikams labai pasisekė, kad Augusto mama namuose kepa duoną iš raugo ir atnešė užmaišytos ruginės duonos.
Pasižiūrėjome filmuotą medžiagą, kaip 3 metų vaikas ruošia ruginę duoną su seneliu, pasidžiaugėme, kad ir patys turime panašiai paruoštą duonos kepalą, kurį išnešėme kepti į virtuvės pečių.
 
Tada visi pasiraitojo rankoves ir minkė tešlą kvietinės duonos kepaliukams. Valgydami savo keptas bandeles ir ruginę duoną su sviestu vaikai padarė išvadą, kad pati skaniausia duona gaminta pačių rankomis.