Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
Vartotojų naujienos Šimtas linkėjimų Lietuvai sugulė į vieną juostą
 

Šimtas linkėjimų Lietuvai sugulė į vieną juostą

2018-04-10
Šimtas linkėjimų Lietuvai sugulė į vieną juostą
Aida MAKUTĖNIENĖ
Vilniaus lopšelis-darželis „Pipiras“
 
Kovo 30 dieną Vilniaus lopšelyje-darželyje „Pipiras“ surengėme akciją „Įpink žodį į juostą“, kurio metu vaikų sukurtomis linkėjimų Lietuvai juostomis apglėbėme mūsų lopšelį-darželį.
 
Šis sumanymas man gimė vykdant eTwinning projektą „Lietuviais norime ir būt!“, kurio metu projekto partneriai vieni kitiems kūrė įvairias užduotis, susijusias su projekto tema. Artėjant Lietuvos 100-ečiui norėjosi kažko ypatingo, bet nesunkiai įgyvendinamo. Tad projekto partneriams sugalvojau tokią užduotį: sukurti ir parašyti 100 linkėjimų Lietuvai.
 
Linkėjimų Lietuvai juostas pasiūliau sujungti į vieną, kuria galėtume apglėbti mūsų lopšelį-darželį „Pipiras“. Pakviečiau prie akcijos prisijungti ir kitas šalies ikimokyklinio ugdymo įstaigas bei užsienio lietuvių bendruomenes. Akcijos tikslas – ugdyti ir puoselėti vaikų patriotinius jausmus, įtraukiant šeimos narius, darželių bendruomenes, prasmingais linkėjimais Lietuvai vienyti šalies ir užsienio lietuvius.
 
Vaikai kartu su pedagogais ir tėvais kūrė linkėjimus Lietuvai, kuriuos užrašė ant popieriaus juostų. Juostas puošė ir dekoravo piešiniais, aplikacijomis, koliažais, siuvinėjo, puošė nuotraukomis ir karpiniais. Visos juostos be galo gražios, įdomios, originalios ir ypatingos!
 
Sulaukėme juostų iš 87 Lietuvos įstaigų bei 3 užsienio lietuvių bendruomenių: JAV, Airijos ir Egipto. Akcijoje dalyvavo 292 pedagogai, atsiųsdami nuo vienos iki dešimties juostų. Gautas juostas kruopščiai rinkome ir jomis puošėme įstaigos prieigas, o artėjant akcijos vykdymo dienai, juostas sujungėme ir išmatavome – viso buvo 162 metrai!
 
Nors kovo pabaiga nelepino šiltomis ir saulėtomis dienomis, akcijos dieną oras mūsų neskriaudė, tad sėkmingai ją įvykdėme. Lauke surengtoje nedidelėje scenoje lopšelio-darželio „Pipiras“ priešmokyklinukai atliko I. Šeduikienės dainą „Nupiešiu Lietuvą“, vaikai bei pedagogai išsakė linkėjimus Lietuvos gimtadienio proga.
 
Kartu su mumis vykdyti akciją atvyko Vilniaus miesto lopšelių darželių „Krivūlė“, „Vieversys“, „Pušynėlis“, „Šilelis“ ugdytiniai, Vilniaus miesto savivaldybės atstovė, tėvai. Visi kartu laikydami akcijos dalyvių juostas, atsiųstas iš įvairiausių Lietuvos kampelių, taip pat iš tolimųjų kraštų – Riverhead ir Čikagos (JAV), Hurgados (Egiptas), bei Malingaro (Airija) – apkabinome mūsų lopšelį-darželį „Pipiras“ taip išreikšdami vienybę bei meilę vienas kitam!