Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
Vartotojų naujienos Šiandien buvo geras sportas!
 

Šiandien buvo geras sportas!

2017-11-30
Susijusios temos: Vaiko ugdymas
Šiandien buvo geras sportas!
Sonata JONAUSKIENĖ
Kauno lopšelis-darželis „Sadutė“
 
Rudenį, trumpėjant dienoms, vėstant orams, vaikai turi vis mažiau fiziškai aktyvios judrios veiklos lauke, susiduriama su salės užimtumo problema. Tačiau kiekviena ugdymo įstaiga turi koridorius ir juo vaikai eina ne vieną kartą per dieną. Ar esate pagalvoję, kad sportuoti galima ir koridoriuje?
 
Spalio 23–27 dienomis Respublikinė ikimokyklinė ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija (RIUKKPA) pakvietė Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigas dalyvauti akcijoje „Sportuojantis koridorius“. Į kvietimą atsiliepė 53 Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigos.
 
Akcijos metu koridoriai dundėjo ir aidėjo nuo vaikų juoko ir energijos. Pasak vaikų, tai buvo pats „ilgiausias sportas“, o tėveliai kaskart pasitikslindavo, ar jie gerai išgirdo, kad vaikai mankštinsis koridoriuje. Vaikai galėjo išbandyti veiklas ryte, o vakare jas atlikti kartu su tėveliais, patyrė judėjimo, bendravimo, kūrybinių atradimų džiaugsmą.
 
Pagrindinė akcijos veiklos forma – kliūčių ruožas. Visą savaitę vaikai koridoriuose įveikinėjo kliūtis, ėjo, bėgo, šoko, šokinėjo, žaidė, orientavosi, lavino rankų miklumą ir taiklumą, netgi slidinėjo. Akcijos metu pedagogai ne tik pritaikė sportinį inventorių iš sporto salės, bet ir patys jį kūrė.
 
Sportavimas koridoriuose buvo kupinas emocijų, ieškojimų ir atradimų. Vaikų posakis „Šiandien buvo geras sportas!“ skambėjo kaip nuoširdžiausias visų akcijos dalyvių pastangų įvertinimas. Vaikai labai džiaugėsi kitokia, netradicine fizinio aktyvumo (kūno kultūros) veikla. „Buvo labai smagu, aidėjo visas koridorius!“, „Ar dar kada nors sportuosime taip įdomiai?“ – klausinėjo mažieji sportininkai.