Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
Vartotojų naujienos Šeduvos lopšelį-darželį papuošė vaikų kurtos ledo dekoracijos
 

Šeduvos lopšelį-darželį papuošė vaikų kurtos ledo dekoracijos

2016-01-20
Susijusios temos: Kūrybingumas
Šeduvos lopšelį-darželį papuošė vaikų kurtos ledo dekoracijos
Sonata KETURAKIENĖ
Radviliškio r. Šeduvos lopšelis-darželis
 
Šeduvos lopšelio-darželio grupėje „Liūtukai“ kartu su ugdytiniais atlikome įvairius eksperimentus su vandeniu. Jų metu vaikai sužinojo, kokiame vandenyje greičiau tirpsta cukrus, druska, kiek vandens lašų telpa į šaukštelį, kiek stiklinių vandens telpa į pusės litro stiklainį, kokie daiktai skęsta vandenyje, kokie ne.
 
Susipažinę su vandens ir ledo savybėmis, vaikai atrado netikėtų būdų kurti dekoracijas, kurios šiandien puošia mūsų darželio kiemą. Dekoracijoms kurti panaudojome balionus. Kartu su vaikais spalvinome vandenį įvairiais dažais, juo pripildėme balionus ir išnešėme į kiemą sušalti. Per savaitgalį balionuose supiltas vanduo pavirto į spalvotą ledą. Spalvoto ledo rutulius pastatėme po medžiu, kur vaikams atrodė, kad čia labiausiai trūksta spalvų.
 
Kitas nuostabias dekoracijas sukūrėme užšaldydami lede keletą sudžiovintų gėlių žiedelių, spygliuočių šakelių, lapelių, kuriuos rudenį patys rinkome ir džiovinome. Ledo dekoracijoms panaudojome nupjautus plastikinių butelių dugnus (gėlytės formos). Ruošdami formeles vaikai atliko įvairias užduotis: karpė siūlus (prieš tai juos išmatavę, kad būtų vienodi), rišo mazgus, kūrė kompozicijas, spalvino įvairiomis spalvomis vandenį ir jį pylė į formeles, stebėjo, kaip keičiasi spalva, kaip stingsta vanduo virsdamas ledu. Išėmus iš formelių sušalusį ledą atsiskleidė neregėto grožio ledinių gėlių dekoracijos. Jas vaikai sukabino ant medžio šakelių.
 
Tikimės, kad ši spalvinga idėja patiks ir jums – išbandykite.