Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
Vartotojų naujienos Savanorės įkvėpė tris ugdymo įstaigas bendram sąskrydžiui
 

Savanorės įkvėpė tris ugdymo įstaigas bendram sąskrydžiui

2016-03-22
Savanorės įkvėpė tris ugdymo įstaigas bendram sąskrydžiui
Ingrida ŠARACHOVIENĖ
Panevėžio r. Pažagienių mokykla-darželis
 
Kas vienija Panevėžio r. Velžio bei Dembavos lopšelius-darželius ir Pažagienių mokyklą-darželį? Ogi šiose įstaigose nuo mokslo metų pradžios savanoriauja Europos  savanorių tarnybos  programos Erasmus+ merginos: Lili ir Emanuela  iš Italijos, Mimi iš Austrijos ir Anais  iš Prancūzijos. Šios trys įstaigos drauge suorganizavo priešmokyklinukų sąskrydį „Pelėdžiukai“.
 
Panevėžio r. Velžio lopšelio-darželio bendruomenė, svetingai ir šiltai priėmusi  priešmokyklinukus ir savanores, paskelbė „Pelėdžiukų“ sąskrydžio temą  – draugystė. Vaikai kartu su savanorėmis dainavo dainas anglų kalba ir žaidė žaidimus. Kartu smagiai leidžiant laiką atsiskleidė savanorių ir vaikų šiltas tarpusavio bendravimas, jų tarpusavio ryšys. Kai kurie vaikai netgi išdrįso angliškai kalbinti merginas. Priešmokyklinukai iš molio lipdė raides, iš kurių sudėjo žodį – draugystė. Sąskrydį vainikavo bendros vaišės. Visi ragavo savanorių iškeptus pyragus ir gėrė arbatą.
 
Įstaigų bendradarbiavimas su savanoriais – tai galimybė vaikams patikrinti savo drąsą kitoje aplinkoje, atskleisti  kūrybinius gebėjimus, susidraugauti su kitų įstaigų vaikais, anglų kalba pabendrauti su savanorėmis, pasisemti teigiamų emocijų ir praplėsti akiratį.