Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
Vartotojų naujienos Renginio „Riškim raidę prie raidės“ metu vaikai buvo skatinami domėtis knygomis
 

Renginio „Riškim raidę prie raidės“ metu vaikai buvo skatinami domėtis knygomis

2016-12-05
Susijusios temos: Skaitymas
Renginio „Riškim raidę prie raidės“ metu vaikai buvo skatinami domėtis knygomis
Lina MAČERNIENĖ
Klaipėdos lopšelis-darželis „Žiogelis“

Klaipėdos lopšelio-darželio „Žiogelis“ pedagogai pastebi, kad populiarėjančios informacinės technologijos „išstumia“ knygas iš vaikų pasaulio. Todėl įstaigos pedagogai skatina vaikus dažniau vietoj kompiuterinių žaidimų rinktis kelionę po nepaprastą knygų pasaulį.
 
Mūsų darželyje inicijavome ilgalaikį ugdymo projektą „Augu skaitydamas“. Auklėtojos siekė vaikus sudominti knygomis, skatino juos tyrinėti enciklopedijas, o tėvus – skaityti savo vaikams pasakas, grožinę literatūrą. Stengėmės ugdyti pagarbą knygai, įtikinti vaiką ir jo šeimą kuo daugiau laiko praleisti su knyga. Juk prisiliesdamas prie knygų pasaulio, kurdamas, vaidindamas, iliustruodamas vaikas lavina savo loginį mąstymą, erdvinį pasaulio pažinimą, formuoja bendravimo įgūdžius, turtina kalbą, vaizduotę.
 
Mūsų ilgalaikis projektas išaugo į didelį edukacinį renginį „Riškim raidę prie raidės“. Lapkričio 9 d. pakvietėme socialinius partnerius paminėti partnerystės ir įstaigos 50-ies metų sukaktį. Renginyje dalyvavo Klaipėdos lopšelių-darželių: „Žiogelis“, „Rūta“, „Švyturėlis“, „Inkarėlis“, Šilutės lopšelio-darželio „Gintarėlis“ ir Priekulės vaikų darželio ugdytiniai bei pedagogai. Renginio metu buvo siekėme skatinti sakytinę kalbą, aktyvinti vaiko kalbėseną, individualią saviraišką, ją derinant su vaizdu, judesiu, mimika, emocijomis.
 
Lopšelio-darželio „Žiogelis“ pedagogės pavirto nuotaikingais, šmaikščiais pasakų personažais (pelėda, kiškiu, šarka, kiškiene) ir pakvietė visus dalyvius keliauti po raidžių, pasakų, knygų šalį. Renginio dalyviai atvyko pasiruošę – kiekviena įstaiga atnešė po raidę, išpuoštą skirtingomis technikomis, raštais, spalvomis. Visų komandų pasirodymai buvo kūrybingi, nuotaikingi: vaikai dainavo, vaidino, improvizavo, šoko, deklamavo, šmaikštavo.
 
O tai buvo juoko vaikams, kad kiškiui sunkiai sekėsi raideles pažinti ir įsiminti. „Nenuleisk rankų pirmai nesėkmei pasitaikius, tu gali“, – sakė vaikai. Vaikų noras padėti kiškiui džiugino visus šventės dalyvius. Išmintingoji pelėda, išdidžioji šarka bei rūpestingoji kiškienė su kiškiu pateikė pozityvų požiūrį į knygas, mokymąsi, kvietė dalyvius kritiškai mąstyti, samprotauti, tyrinėti raidžių karalystę ir dažniau iškeisti kompiuterinius žaidimus į knygas.
 
Renginio metu tapome darnia šešių įstaigų bendruomene, susivienijusia bendram tikslui: sudominti vaikus knygomis.