Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
Vartotojų naujienos Raidės ant sniego
 

Raidės ant sniego

2016-02-01
Raidės ant sniego
Viktorija LIPSKIENĖ ir Gitana TARASEVIČIENĖ
Šiaulių r. Kužių lopšelis-darželis „Vyturėlis“

Šių metų sausį galėjome džiaugtis tikra žiema ir jos teikiamais malonumais. Kadangi Šiaulių r. Kužių lopšelis-darželis „Vyturėlis“ dalyvauja tarptautiniame projekte „3P – pamatyk, pamatuok ir pritaikyk“, tad pabandėme įgyvendinti kolegų suomių praktiką – kuo daugiau veiklų vesti gryname ore ir grupės „Žiogeliai“ vaikams surengėme rytmetį „Nuspalvink savo raidę“ darželio kieme.
 
Vaikai jau supranta, kad žodis susideda iš raidžių, kad raidės gali kartotis, jas galima nupiešti, o garsus – ištarti. Grupėje vyko parengiamasis darbas: burbuliukų plėvelę panaudojome žaidimui – surandu savo vardo pirmąją raidelę ir susprogdinu rutuliuką. Vaikams ši veikla labai patiko.
 
Tėvelių paprašėme pagaminti savo vaiko vardo pirmosios raidės trafaretą. Juos vaikai išsinešė į lauką ir padėję ant sniego, purškė dažus, o nuėmę trafaretą, pamatė savo raidę spalvotame fone. Tai padėjo pažinti ne tik savo, bet ir draugų raides. Lauke ugdytiniai spalvino raides, bandė surasti tokią pat, mokėsi atskirti spalvas ir piešti ant sniego. Vaikai patyrė džiugių emocijų, kurių nesugadino „išpiešti“ kombinezonai.
 
 
Šia veikla bendradarbiaujant su tėveliais kartu siekti bendrų ugdymo tikslų. Smagu, kad spėjome įgyvendinti savo sumanymą nespėjus nutirpti sniegui. Žiema nesibaigė, o sniego jau nebėra... Tad, kaip sakoma, su žiema nejuokauk, pasnigo ir – pramogauk...