Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
Vartotojų naujienos Projekto „Po bendru Europos dangumi“ partneriai susitiko Islandijoje
 

Projekto „Po bendru Europos dangumi“ partneriai susitiko Islandijoje

2016-11-21
Projekto „Po bendru Europos dangumi“ partneriai susitiko Islandijoje
Zita KURKULIONIENĖ
Vilniaus sav. Grigiškių lopšelis-darželis „Rugelis“
 
Spalio 23–29 dienomis Vilniaus sav. Grigiškių lopšelio darželio pedagogės lankėsi Islandijoje, netoli Reikjaviko įsikūrusiame miestelyje Kopavogure. Tai jau antrasis Erasmus+ projekto „Po bendru Europos dangumi“ („Under the common sky of Europe“) partnerių iš Lietuvos, Lenkijos ir Islandijos susitikimas. Projekto pagrindinė tema – matematinių, lingvistinių ir astronomijos gebėjimų ugdymas, taikant inovatyvius metodus.
 
Susitikimo metu apžiūrėjome Furugrund darželį, kurį lanko 1–6 m. vaikai, stebėjome atviras veiklas pagal projekto temą, kartu su vaikais žiūrėjo vaizdo medžiagą apie kosmosą, diskutavome apie Islandijos, Lietuvos ir Lenkijos švietimo sistemų skirtumus ir panašumus.
 
Buvome nustebintos, kad vaikai Islandijoje bet kokiu oru eina į lauką, žaidžia balose ir jiems tai yra įprasta. Darželio grupės nedidelės, labai jaukios, aplinka primena namus. Grupėse būna apie 20 vaikų, dirba dvi auklėtojos. Su vaikais, turinčiais specialiųjų ugdymosi poreikių, dirba atskiras pedagogas. Įstaigoje ypač daug dėmesio skiriama vaikų kūrybingumo lavinimui ir fiziniam aktyvumui.
 
 
Susitikime aptarėme projekto metu nudirbtus darbus. Kiekviena šalis pristatė sukurtas knygas apie kosmosą, parodė prezentacijas apie vykdytas atviras veiklas. Mūsų darželio grupė pademonstravo pedagogės Virginijos Kaziukevičienės sukurtą kompiuterinį žaidimą „Kosmoso skaičiai“. Pasitarimo aptarėme, kokias tolimesnes veiklas atliks kiekviena šalis partnerė. Diskusijų metu buvo nutarta mūsų darželyje „Rugelis“ organizuoti parodą „Kalėdos kosmose“, sausio mėnesį surengti konferenciją ir pasidalyti projekto „Po bendru Europos dangumi“ patirtimi.
 
Nuostabi Islandijos gamta, žmonės paliko daug neišdildomų įspūdžių. Džiaugiamės, kad turėjome galimybę pasisemti naujų idėjų, kurias galėsime pritaikyti savo darbe, ugdydamos vaikus.