Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
Vartotojų naujienos Projekto „Po bendru Europos dangumi“ metu vaikai susipažins su astronomija
 

Projekto „Po bendru Europos dangumi“ metu vaikai susipažins su astronomija

2016-05-10
Projekto „Po bendru Europos dangumi“ metu vaikai susipažins su astronomija
Zita KURKULIONIENĖ
Vilniaus sav. Grigiškių lopšelis-darželis „Rugelis“
 
Vilniaus sav. Grigiškių lopšelis-darželis „Rugelis“ nuo 2015 m. dalyvauja programos Erasmus+ projekte „Po bendru Europos dangumi“ („Under the common sky off Europe“). Jo tikslas – lavinti vaikų matematinius, lingvistinius  gebėjimus, supažindinti su astronomija. taikant inovatyvius metodus. Tai jau antrasis tarptautinis daugiašalių partnerysčių projektas mūsų darželyje.
 
Balandžio 25–29 dienomis Grigiškių lopšelyje-darželyje „Rugelis“ vyko pirmasis projekto partnerių iš Lenkijos, Turkijos ir Islandijos susitikimas.
 
Pirmoji vizito diena buvo skirta darželio pristatymui. Svečiai lankėsi grupėse, apžiūrėjo vaikų, auklėtojų ir tėvelių surengtą parodą „Kosmoso pasaulis vaiko akimis“, observatorijos kampelį , ragavo tėvų ir vaikų keptų ir kosmoso tema dekoruotų įvairių gardumynų. Taip pat peržiūrėjome prezentacijas ir albumus kosmoso tema, pristatėme porfolio.
 
Antrąją vizito dieną kartu su svečiais ir priešmokyklinukais vykome į Etnokosmologijos muziejų, įsikūrusį Kulionių kaime Molėtų rajone. Jame vaikai ir svečiai, padedant gidui, nagrinėjo žmogaus ir žmonijos ryšius su kosminiu pasauliu. Įdomu tai, kad šis muziejus yra pirmasis ir vienintelis tokio pobūdžio muziejus pasaulyje.
 
Ekskursiją pratęsėme Molėtų observatorijoje, kur klausėmės Saulius Lovčiko pasakojimo apie įvairius dangaus kūnus ir netgi rankose laikėme tikro meteorito gabaliuką. Po to ėjome apžiūrėti didžiausio Šiaurės Europoje 165 cm skersmens teleskopo. Ši ekskursija svečiams, vaikams ir pedagogams paliko daug neišdildomų įspūdžių, o svarbiausia – vaikai  sužinojo daug įdomių dalykų apie kosmosą ir planetas.
 
Trečiąją vizito dieną svečiai stebėjo mūsų darželio auklėtojų vedamas atviras veiklas ir patys jose dalyvavo: dėliojo iš figūrų kosminius objektus, piešė plakatus su skaičiais, kartu su vaikais šoko ir dainavo lietuviškai ir angliškai. Svečiai liko nustebinti auklėtojų išmone ir gebėjimu linksmai ir įdomiai integruoti į  astronomijos pamokėles matematiką ir lingvistiką.
 
Ketvirtąją vizito dieną svečiai lankėsi Vilniaus universitete surengtoje parodoje, kurioje buvo pristatoma visatos atsiradimo istorija ir tyrimai didžiajame greitintuve su neįžiūrimomis dalelėmis.
 
Kol svečiai lankėsi parodoje, Grigiškių lopšelio-darželio kolektyvas ruošėsi projekto pristatymui Grigiškių bendruomenei. Grigiškių kultūros centre. Svečių vizitą vainikavo miuziklas „Mažojo princo kelionė“.
 
Paskutiniąją vizito dieną su svečiais ir vaikais lankėmės Lietuvos pirmojoje sostinėje – Kernavėje. Kerniaus malūne rūšiavome, svėrėme malėme grūdus. Sijojome miltus, kepėme blynus ir bandėme taikyti matematinius gebėjimus senovės buityje. Palikę Kernavę nuvykome į Trakus. Svečius sužavėjo vienas gražiausiu gotikinių istorinių paminklų Lietuvoje – Trakų pilis, o vaikai kartu su auklėtojomis bandė atrasti matematinius vaizdinius, t.y. įvairias figūras pilies architektūroje.
 
Džiaugiamės, kad projekto metu galime susipažinti su kitų šalių pedagogais, susirasti draugų, gilinti anglų kalbos žinias, pasisemti naujų idėjų, pasidalyti pedagogine patirtimi, tobulėti. Nekantriai lauksime antrojo susitikimo su projekto partneriais Islandijoje.