Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
Vartotojų naujienos Projekto metu vaikai mokysis draugauti ir žaisti kartu
 

Projekto metu vaikai mokysis draugauti ir žaisti kartu

2018-06-04
Susijusios temos: Projektai
Projekto metu vaikai mokysis draugauti ir žaisti kartu
Loreta ASAČIOVIENĖ
Panevėžio lopšelis-darželis „Draugystė“
 
Panevėžio lopšelio-darželio „Draugystė“ pedagogai parengė ir pradėjo įgyvendinti neigiamų socialinių veiksnių prevencijos projektą „Būk mano draugu ir žaiskime kartu“. Panevėžio miesto savivaldybė projekto įgyvendinimui skyrė dalinį finansavimą.
 
Dirbdami ikimokyklinio ugdymo įstaigoje pastebime, kad vaikams dažnai sunku vienas kitą išklausyti, pripažinti kitokią bendraamžių nuomonę, savarankiškai spręsti problemas ar prisiimti atsakomybę už savo veiksmus. Pirmieji vaikų deramo elgesio mokytojai ir pavyzdžiai yra tėvai. Jie turėtų išmokyti atžalas tinkamo elgesio, gebėjimo prisiimti atsakomybę už savo elgesį. Ikimokyklinio ugdymo įstaigoje vaikai ugdosi bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius, gebėjimą rasti ir pritaikyti tinkamiausią problemos sprendimo būdą.
 
Tikimės, kad projekto „Būk mano draugu ir žaiskime kartu“ įgyvendinimas suvienys darželio bendruomenę bendram tikslui – formuoti nuostatas ir vertybes, padėsiančias užtikrinti emociškai palankią aplinką vaikams, o numatytos veiklos (šeimų sporto šventė, paskaita tėvams apie bendravimą su vaikais ir bendravimo sunkumų atsiradimo priežastis, vaikų piešinių paroda „Mes esame draugai“, priešmokyklinukų ir Beržų progimnazijos pirmokų diskusija „Kas gali man padėti?“) ir įsigytos priemonės (didieji žaidimai „Ludo“, „Žąselės“, „Šaškės ir šachmatai“, žaidimų takelis „Klasės“, sėdmaišis, lavinamieji žaidimai „Magnetiniai veidai“ ir „Jausmų pasaulis“) padės kurti saugią ir emociškai palankią aplinką vaikams, skatins vaikų teigiamų emocijų patirtį, stiprins bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius, padės formuoti savikontrolės įgūdžius, gebėjimus įvardinti, atpažinti savo emocijas, spręsti problemas.
 
Projektas bus įgyvendinamas nuo 2018 metų kovo iki gruodžio mėn.
 
Gegužės 24 d., minėdami šeimos mėnesį, ugdytinių artimuosius pakvietėme į darželio sporto šventę „Judėkime kartu“, kuri vyko Panevėžio Beržų progimnazijos stadione. Visi galėjome pabendrauti neformalioje aplinkoje, pamatyti vieni kitus nestandartinėse situacijose, kuomet reikia laukti savo eilės, pripažinti varžovo pergalę, laikytis žaidimo taisyklių, gebėti suvaldyti savo emocijas, įveikti sunkumus, išspręsti bendravimo problemas. Sporto šventės metu vaikai išbandė naująsias priemones: didžiuosius žaidimus „Ludo“, „Žąselės“ bei „Šaškės ir šachmatai“, žaidimų takelį „Klasės“. Žaisdami loginius žaidimus, rungtyniaudami tarpusavyje, žaisdami komandose, ugdytiniai ir tėvai aktyviai praleido laiką.
 
Šventėje dalyvavo 208 dalyviai, sulaukėme nemažo tėvelių palaikymo, kuo džiaugiamės ir esame dėkingi už bendradarbiavimą įgyvendinant šį projektą, aktyvų dalyvavimą ir vaikų palaikymą.