Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
Vartotojų naujienos Projektas „Mūsų tėvelių darbai“ padėjo vaikams geriau pažinti tėvų profesijas
 

Projektas „Mūsų tėvelių darbai“ padėjo vaikams geriau pažinti tėvų profesijas

2017-04-24
Projektas „Mūsų tėvelių darbai“ padėjo vaikams geriau pažinti tėvų profesijas
Reda JAKIENĖ
Šilutės lopšelis-darželis „Žvaigždutė“
 
Ką įdomaus galima nuveikti priešmokyklinėje grupėje, likus mėnesiui iki atsisveikinimo su darželiu? Šilutės lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ priešmokyklinėje grupėje nutarėme susipažinti su tėvų profesijomis.
 
Projektu „Mūsų tėvelių darbai“ siekėme ne tik skatinti vaikų pasididžiavimą savo tėvais, bet ir tėvus įtraukti į ugdomąją veiklą. Tėvų įsitraukimas į ugdymo procesą skatina vaikų aktyvumą, pasitikėjimą savimi, o tėvams suteikia galimybę pamatyti savo vaiko visos grupės kontekste, rasti atsakymus į klausimus: „Kaip mano vaikui sekasi?“, „Kaip jis elgiasi veiklų metu?“, „Ką jie veikia ryto rate?“ ir t.t. 
 
Pradžioje išsiaiškinome, kurie tėvai galėtų ateiti į grupę ar pasikviesti mus į darbovietę ir papasakoti apie savo darbą. Tėvai, kurie neturėjo galimybės tiesiogiai dalyvauti šioje veikloje, namuose su vaikais piešė, rašė apie savo darbą, o vaikai grupėje apie tai pasakojo.
 
Pirmiausia pas mus atėjo Smiltės mamytė – bendrosios praktikos slaugytoja. Viešnią pakvietėme dalyvauti ryto rate ir stebėti veiklą: kaip vaikai susipažįsta su nauja raide, sprendžia kryžiažodį, žaidžia garsinius žaidimus, skaičiuoja. Vėliau viešnia mums pasakojo, kaip atliekami kraujo tyrimai, specialiu prietaisu – stetofonendoskopu – leido vaikams pasiklausyti, kaip plaka draugų širdys, matavo kraujo spaudimą, supažindino su kitais tyrimams reikalingais instrumentais.
 
Rėjaus tėtis – policininkas, tad jam vaikai parodė, kaip geba spręsti logines užduotis. Svečias pasakojo apie savo darbą, kaip sulaiko nusikaltėlius ir pademonstravo amuniciją, kurią visada nešiojasi su savimi: radijo ryšį, antrankius, policininko lazdą, elektros impulsą, pistoletą. Prisiminėme ir saugaus elgesio gatvėje taisykles.
 
Nojaus mama pasakojo apie tai, kaip organizuojamas krovinių pervežimas. Vaikai stebėjo vaizdo įrašą apie vilkikų vairuotojų darbą, prekių pervežimą, darbo veiksmų suderinimą nuo krovinio pakrovimo iki pristatymo į vietą. Sužinojome, kad išvažiavus į tolimus reisus, vairuotojams tenka gyventi mašinos kabinoje, o tai labai vargina, todėl vilkikų vairuotojai turi būti ištvermingi.
 
Igno mama papasakojo vaikams, kaip gamina nuotraukų albumus, užrašų knygutes, atvirukus ir pakvietė mus į savo dirbtuves. Vaikai patys galėjo atsispausti ir išsikirpti įvairių formų gėlių, drugelių, širdelių. Šias puošmenas panaudosime gamindami savo rankdarbius.
 
Lankėmės Šilutės priešgaisrinėje gelbėjimo stotyje, kur dirba Julijos tėtis gaisrininku. Sužinojome, kaip vienoje mašinoje telpa visi reikalingi gelbėjimui reikmenys: gaisrui gesinti, avarijos padariniams likviduoti, gelbėti įlūžus į ledą ir kaip pasiekti ypatingus aukščius esant nelaimei.
 
Jorė pasakojo apie mamos – gintaro apdirbėjos darbą, kur svarbiausia kruopštumas, Matas pristatė mamos buhalterės darbą, kuriame karaliauja skaičiai ir visiškai negalima apsirikti skaičiuojant. Mykolas pasakojo apie mamos padavėjos-barmenės ir tėčio – tolimųjų reisų vairuotojo darbus, o Laimonas ir Armandas kalbėjo, kokios svarbios yra jų mamos – socialinės darbuotojos, nes gali padėti kitiems žmonėms įveikti gyvenimo sunkumus.