Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
Vartotojų naujienos Projektas „Įveikime kartu“ padėjo vaikams suprasti savo ir kitų jausmus
 

Projektas „Įveikime kartu“ padėjo vaikams suprasti savo ir kitų jausmus

2017-12-29
Projektas „Įveikime kartu“ padėjo vaikams suprasti savo ir kitų jausmus
Rasa STASYTIENĖ
Šilutės lopšelis-darželis „Žvaigždutė“
 
Šilutės lopšelyje-darželyje „Žvaigždutė“ vykdėme ugdymo projektą „Įveikime kartu“, kurio metu siekėme padėti vaikams suprasti savo ir kitų jausmus, ugdytis elgesio, emocinių ir socialinių sunkumų įveikimo gebėjimus.
 
Įstaigoje vyko teminės savaitės: „Man svarbus kitas, aš svarbus kitam“, „Ištieskim draugui ranką“ ir „Šypsaisi tu – šypsosi tau“. Jų metu vaikai susipažino su patyčių samprata, mokėsi atpažinti patyčias, ugdėsi pozityvius bendravimo ir problemų sprendimų gebėjimus, buvo skatinami pagarbūs ir draugiški vaikų tarpusavio ir vaikų bei suaugusiųjų santykiai.
 
Tradicinis renginys „Mes viena didelė šeima“ sutelkė visą lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ bendruomenę. Šventės metu išlydėjome priešmokyklinukus į mokyklas, priėmėme į bendruomenę naujus ugdytinius. Visi kartu patyrėme džiugių emocijų ir jaudinančių akimirkų.
 
Siekiant geresnių tarpusavio santykių tarp darželio ir šeimos, tėveliai buvo kviečiami dalyvauti fotografijų parodoje „Aš ir mano šeima“. Džiugu, kad parodai nuotraukas pristatė daug šeimų.
 
Projekto komanda parengė lankstinuką šeimoms „Įveikime vaikų adaptaciją kartu“, kuriame pedagogai pateikė patarimų, galinčių palengvinti tėvų ir vaikų emocinę būseną, pereinant ugdytiniams iš lopšelio į darželį.
 
Įgyvendindami šį projektą pastebėjome, kad bendruomenė tapo draugiškesnė, emociškai saugesnė, atviriau kalbanti apie jausmus ir išgyvenimus. Juk suprasti savo jausmus ir apie juos kalbėti garsiai –  nelengva užduotis.
 
Projektą įgyvendinti padėjo pedagogės Daiva Bačiulienė, Žydronė Aleničevienė, Irena Remėnienė.