Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
Vartotojų naujienos Projektas „Augu su Kake Make“
 

Projektas „Augu su Kake Make“

2017-07-16
Susijusios temos: Skaitymas
Projektas „Augu su Kake Make“
Jurgita OŽEKAUSKIENĖ
Panevėžio lopšelis-darželis „Draugystė“ 
 
Panevėžio lopšelyje-darželyje „Draugystė“ visus praėjusius mokslo metus auklėtojos Genė Žukauskienė ir Rasa Ožalinskienė vykdė projektą „Augu su Kake Make“, kuriuo skatino ugdytinius klausytis skaitomų knygelių, ugdė jų kūrybingumą, bendravimo gebėjimus.
 
Viskas prasidėjo nuo to, kad ugdytinio mamytė padovanojo grupei serijos „Kakė Makė“ knygeles: „Netvarkos Nykštukas“, „Didelė tamsa“, „Svajonių gimtadienis“. Per metus „Kakės Makės“ bibliotekėlę pasipildėme naujomis knygelėmis: „Dantukų fėja“, „Paslėptos ausys“, „Pavogtas laikas“, „Kakės Makės“ dėlionėmis. Vaikai šias knygelės labai pamėgo, o jų herojai lydėjo mus laiko rato metu, laisvalaikio valandėlėmis ir padėdavo užmigti.
 
Su knygelėmis draugavome taip nuoširdžiai, kad susidomėjo ir tėveliai. Kiekvieno mėnesio paskutinio ketvirtadienio popietę tėveliai ateidavo į grupę žaisti, kurti, skaityti ar tiesiog pabūti su savo vaiku. Tėveliai skaitė knygeles, kartu su vaikais dėliojo žodžius, skaičiavo, piešė, dekoravo, stebėjo tamsą, darė darbelius parodėlėms „Mano angelas“ ir „Pelėdžiukų kaukės“.
 
Mokslo metų pabaigoje galėjome drąsiai pasakyti, kad knygelė tapo draugu, kartu patyrėme daug teigiamų emocijų, išgyvenome pažinimo džiaugsmą, sustiprėjo vaikų ir tėvų ryšys. Koks pasididžiavimas švytėjo vaikų akyse, kai žiūrėdami įvykusių veiklų nuotraukas galėjo pasakyti: „Čia aš su mamyte“, „Čia aš su močiute“, „Čia mano tėvelis“ ir t.t.
 
Džiaugiamės aktyviu tėvelių dalyvavimu, stiprinamu įstaigos ryšiu su vaikų šeimomis, ugdytinių tėvų įtraukimu į vaikų ugdymo procesą, pagalbos teikimu šeimoms. Projektą tęsime ir kitais metais.