Emokykla.lt
Vartotojų naujienos Programa „Erasmus+“ – puiki galimybė tobulėti
 

Programa „Erasmus+“ – puiki galimybė tobulėti

2018-06-27
Susijusios temos: Tarptautiniai projektai
Programa „Erasmus+“ – puiki galimybė tobulėti
Danutė RAUDIENĖ
Telšių lopšelis-darželis „Berželis“
 
Programa Erasmus+ – puiki galimybė mokyti ir mokytis, susipažinti su Europa, tobulinti dalykines ir bendrąsias kompetencijas. 2016–2018 metais Telšių lopšelis-darželis „Berželis“ įgyvendina tarptautinį Erasmus+ programos projektą „Žingsniuojame į atsinaujinantį požiūrį“.
 
Šeštasis, finalinis, projekto partnerių iš Ispanijos, Lenkijos, Rumunijos ir Lietuvos susitikimas vyko birželio 4–9 dienomis mūsų darželyje. Viešnias susipažindinome su darželiu, jo ugdytiniais, vyko baigiamosios projekto veiklos, aptarėme ir įvertinome projektą.
 
Džiugu, kad į projekto veiklas įsitraukė visų dalyvaujančių įstaigų bendruomenės. Projekto veiklų metu ugdytiniai buvo mokomi tausoti gamtą, jos išteklius, rinkdami ir rūšiuodami atliekas; mokėsi pilietiškumo, eidami į savo miestų gatves, apklausdami gyventojus, kaip jie rūšiuoja šiukšles, kokios yra jų apsipirkimo patirtys, naudojant daugkartinio naudojimo maišelius. Visose partnerių įstaigose vyko susitikimai su šiukšlių rūšiavimo įstaigų atstovais, aiškintasi, kaip tinkamai rūšiuoti atliekas.
 
Tarptautiniai partneriai susitiko ir su Telšių rajono savivaldybės meru; aplankė Žemaičių muziejų Alka“; dalyvavo ekskursijoje su gidu po Telšių miestą. Aplankėme Gintaro muziejų Palangoje, kur vyko edukacinė pamoka apie ypatingai viešnias sužavėjusio Lietuvos aukso – gintaro – savybes. Viešnios gėrėjosi Baltijos pajūriu, žaliuojančiu mūsų miestu, gyrė lietuvišką virtuvę. Atsisveikinimo vakarą vyko žemaitiško paveldo – maisto, liaudies dainų, šokių – pristatymas.
 
 
Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai, Erasmus+“ programos lėšomis, kurią Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas. Šis kūrinys atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.
Šaltiniai: