Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
Vartotojų naujienos Pradėjome respublikinį projektą „Lino grožis ir skonis“
 

Pradėjome respublikinį projektą „Lino grožis ir skonis“

2019-06-07
Pradėjome respublikinį projektą „Lino grožis ir skonis“
Kristina AČĖ
Šilalės lopšelis-darželis „Žiogelis“
 
Šilalės lopšelio-darželio „Žiogelis“ bendruomenė pradėjo įgyvendinti respublikinį ikimokyklinio ugdymo įstaigų bendruomenių ekologinio etninio švietimo projektą „Lino grožis ir skonis“.
 
Šiandien Lietuvos kaime retai galima išvysti mėlynai pražydusius linų laukus, tačiau mūsų senoliai ir prosenoliai sukaupė puikias linų auginimo ir apdorojimo tradicijas. Daug amžių augindami ir stebėdami linus, jie suvokė ne tik  materialinę, bet ir gydomąją augalo vertę. Linai lietuvius rengė, maitino, jų auginimas ir apdorojimas skatino darnius bendruomenės ritualus, žadinusius tautos kūrybiškumą, įkvėpdavusius dainoms, mitų ir pasakų kūrybai.
 
Šiomis dienomis didžioji dalis vaikų pasaulį, gamtos grožį pažįsta iš knygelių, televizijos laidų, kompiuterinių žaidimų ir pan. Tokiu būdu iš vaiko yra atimama galimybė pajusti gamtos skleidžiamus kvapus, garsus, spalvų įvairovę, mažėja galimybė ugdytis gamtojautą, ekologinę savimonę. Vaikai iš prigimties yra tyrinėtojai, aktyviai ieškantys informacijos apie juos supančią aplinką. Vykdant projekto „Lino grožis ir skonis“ (numatoma projekto trukmė 6 mėn.) veiklas, bendradarbiaudami pedagogai, vaikai ir jų šeimos nariai dalyvaus įvairiose pažintinėse veiklose, t.y. seks visą lino gyvenimo kelią ir mokysis įvairių lino panaudojimo galimybių.
 
Prie projekto prisijungė ir kartu mažuosius ikimokyklinukus ugdys Ukmergės vaikų lopšelio-darželio „Šilelis“, Panevėžio rajono Upytės Antano Belazaro pagrindinės mokyklos ikimokyklinio ugdymo skyriaus, Naujosios Akmenės vaikų lopšelio-darželio „Atžalynas“ skyriaus „Žvaigždutė“, Marijampolės „Žiburėlio“ mokyklos-daugiafunkcinio centro, Lazdijų mokyklos-darželio „Kregždutė“, Alytaus „Vilties“ mokyklos-darželio bendruomenės.