Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
Vartotojų naujienos Pirmoji pažintis su darželiu – vasaros stovykloje
 

Pirmoji pažintis su darželiu – vasaros stovykloje

2016-07-05
Pirmoji pažintis su darželiu – vasaros stovykloje
Jurgita BALČIŪNAITĖ-ČĖSNIENĖ
Šiaulių lopšelis-darželis „Žiogelis“
 
Šiaulių lopšelis-darželis “Žiogelis“ koordinuoja programos Erasmus+ projektą „Atrandu darželį“, kurio tikslas – ankstyvojo amžiaus vaikų socializacijos ir integracijos gerinimas instituciniame ugdyme. Birželio 1–3 d. darželyje vyko „Vasaros stovykla“, skirta pradedantiems lankyti lopšelį-darželį vaikams ir jų tėveliams.
 
Pirmąją stovyklos dieną darželyje vaikai ir tėvai susipažino su grupėje ir darželyje dirbančiais specialistais, edukacine aplinka, dienos režimu. Vaikams laisvai žaidžiant grupėje tėvai bendravo su grupės auklėtojomis, dalijosi lūkesčiais, aptarė ugdymo(si) prioritetus, diskutavo apie adaptacijos sunkumus ir jų priežastis. Pedagogės, naudodamos įvairius metodus, formas, stengėsi kuo dugiau sužinoti apie vaikų charakterio savybes, gebėjimus, poreikius bei pomėgius.
 
Antrąją stovyklos dieną mažieji ugdytiniai kartu su tėveliais buvo pakviesti į muzikos valandėlę. Meninio ugdymo mokytoja tėvelius supažindino su muzikos svetainės edukacine erdve, ankstyvojo amžiaus tarpsniui būdingomis muzikinio ugdymo formomis. Visi kartu dalyvavo muzikos pamokėlėje, kurios metu žaidė muzikinius žaidimus, improvizavo, šoko. Vėliau ugdytiniai su tėveliais apžiūrėjo darželio lauko aplinką, žaidė lauko žaidimus.
 
Trečiąją stovyklos dieną vaikai su tėveliais leido laiką įstaigos sporto salėje ir baseine. Judesio korekcijos mokytoja tėvelius supažindino su V. Šerborne vystymo judesiu metodika, kurią taikant ir vyko užsiėmimai sporto salėje. Vaikai laisvai judėjo, išbandė įvairų sportinį inventorių, žaidė judrius žaidimus. Žaisdami kartu su tėveliais vaikai jautėsi saugūs, drąsiai išbandė jiems neįprastus judėjimo būdus.
 
Plaukimo instruktorė kvietė visus į baseiną išbandyti vandens pramogas. Užsiėmimo metu tėveliai su vaikais buvo supažindinti su plaukimo elementais, vandens žaislais, turėjo galimybę pabūti kartu, pajusti vandens teikiamą malonumą. Užsiėmimas vandenyje tiek vaikams, tiek tėvams, sukėlė daug džiugių emocijų.
 
Tikimės, kad ši pirmoji pažintis su darželiu leis vaikams jaustis saugiau ir sėkmingiau adaptuotis naujoje aplinkoje.