Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
Vartotojų naujienos Patirties – į eTwinning seminarą ikimokyklinio ugdymo pedagogams Graikijoje
 

Patirties – į eTwinning seminarą ikimokyklinio ugdymo pedagogams Graikijoje

2017-11-28
Patirties – į eTwinning seminarą ikimokyklinio ugdymo pedagogams Graikijoje
Inga SORAKIENĖ
Šakių lopšelis-darželis „Klevelis“
 
Dirbdama Šakių lopšelyje-darželyje „Klevelis“ nuolat vykdau eTwinning projektus  įvairiomis temomis, o šiemet patekau į tarptautinį kontaktinį eTwinning seminarą, kuris vyko 2017 m. lapkričio 23–25 dienomis Patras mieste Graikijoje.
 
Šis seminaras, kurio tema „Kūrybiškumas ir skaitmeninės kompetencijos“ („Creativity and digital competences“), skirtas ikimokyklinio ugdymo pedagogams, besidominantiems robotų bei kitų įvairių edukacinių technologijų pritaikymu ugdymo procese. Jame dalyvavo 75 dalyviai iš visos Europos, tarp jų ir 5 ikimokyklinio ugdymo pedagogės iš visos Lietuvos.
 
Visi pedagogai turėjo galimybę išbandyti įvairias programėles, kurios ne tik paįvairintų ugdymo procesą, bet ir sudomintų ugdytinius labiau įsitraukti į organizuojamas veiklas. Darbas su robotais seminaro metu parodė įvairias galimybes dirbant su skirtingų gebėjimų vaikais bei ugdant įvairias vaikų kompetencijas vienu metu.
 
Seminaras truko tris dienas, per kurias visi pedagogai ne tik galėjo išbandyti edukacines technologijas, bet taip pat užmegzti kontaktus su partneriais būsimiems eTwinning projektams. Kartu su pedagoge Sara Charlotte Sandholtet iš Norvegijos Saltnes miesto lauko darželio vykdysime eTwinning projektą „Experiencing outdoor activities“, kurio tikslas yra sudaryti sąlygas kuo daugiau vaikams ugdytis lauke. Šis projektas bus pradėtas vykdyti 2018 m. sausio mėn. Vaikai vykdys įvairias veiklas, įtraukiant skaitmenines technologijas (žaidimai, eksperimentai, augalų sodinimas ir pan.). 
 
Šiuo metu Šakių lopšelis-darželis „Klevelis“ dalyvauja eTwinning projekte susijusiame su ekologiniu ugdymu.