Emokykla.lt
Vartotojų naujienos Pastangos atsipirko su kaupu – laimėti net du šiltnamiai
 

Pastangos atsipirko su kaupu – laimėti net du šiltnamiai

2018-06-01
Susijusios temos: Edukacija Projektai
Pastangos atsipirko su kaupu – laimėti net du šiltnamiai
Berutė LAURECKIENĖ
Panevėžio lopšelis-darželis „Sigutė“
 
Panevėžio lopšelio-darželio „Sigutė“ bendruomenėje skatiname sveiką mitybą ir gyvenseną: esame Panevėžio gamtos mokyklos socialiniai partneriai, turime jaunųjų gamtininkų būrelį, dalyvaujame konkursuose ir akcijose. Sužinoję apie paskelbus du konkursus šiltnamiams laimėti (šiltnamių konkursas „Sodinčius“ ir projektas-konkursas „Auginu Lietuvai!“), nutarėme dalyvauti. Prireikė nemenkų pastangų, tačiau rezultatas pranoko lūkesčius – laimėjome abu šiltnamius.
 
Žinia apie laimėtą „Sodinčiaus“ šiltnamį buvo puiki pavasarinė naujiena. Nekantraudami svajojome ir sėjome sėklytes, daiginome jas auginome ant palangių ir laukėme, kada gi atkeliaus šiltnamis, kurį pavadinome „Sigutės sodo krepšys“.
 
„Sodinčiaus“ šiltnamiui gavome ir reikalingų įrankių, pasodinome pirmuosius daigus, vaikai juos laistė ir prižiūrėjo. Kiekviena grupė gavo savo teritoriją, tad visi dalijosi atsakomybe.
 
 
Antrajam konkursui ruošėmės ypač atsakingai, juk vienintelė nuotrauka turėjo nulemti svajonės išsipildymą, tad ją pavadinome „Sigutės svajone“. Fotonuotraukų konkurse „Auginu pats – auginu Lietuvai!“ mūsų nusiųsta nuotrauka sulaukė daugiausiai patiktukų!
 
 
Gegužės 18 d. šiltnamis buvo pastatytas darželio teritorijoje. Ir vėl daiginome ir puoselėjome sodinukus, kad galėtume perkelti juos į antrąjį šiltnamį. Kiek džiaugsmo vaikams suteikė galimybė prisiliesti prie žemės, laistyti ir auginti derlių savo pačių rankomis! Daug prisidėjo ir darželio Tėvų klubas, kuris darželį papuošė gėlių sodinukais.
 
Dalyvaudami abejuose konkursuose, supratome, kad tik bendravimas ir bendradarbiavimas veda siekiamo tikslo link. Vaikų tėvelių, darbuotojų šeimų, artimųjų ir tolimųjų giminų, draugų dėka surinkome tokį didžiulį palaikymą. Todėl auginti daržoves mus įpareigoja daugybė draugų, kurie skatina nenuilstamai siekti savo svajonės.
 
Tikimės, kad vaikams bus smagu pažinti vaisus ir daržoves, jie ugdysis sveikos mitybos įpročius, rūpinsis ekologija. Tikime, kad tie, kurie myli gamtą, prisiliečia prie žemės, išauga geresniais piliečiais.